Bella

Seni Kids — dla dzieci z problemem nietrzymania moczu

Przeczytano 893
 

Czas czytania: 4 min.

Seni Kids to pieluchomajtki stosowane na nietrzymanie moczu u dzieci. Przyczyny popuszczania moczu u dziecka w dzień lub w nocy mogą być bardzo różnorodne. Począwszy od zaburzeń związanych z układem moczowym, przez choroby neurologiczne, po zaburzenia emocjonalne i czynniki genetyczne. Seni Kids zapewniają ochronę we wszystkich wymienionych przypadkach.

Seni Kids — pieluchomajtki dla dzieci

Seni Kids to pieluchomajtki przeznaczone dla dzieci, które już wyrosły z pieluszek, ale nadal borykają się z problemem w postaci nietrzymania moczu. Seni Kids to produkt pośredni pomiędzy pieluszkami dla dzieci a wyrobami na nietrzymanie moczu dla osób dorosłych.
Seni pieluchomajtki dla dzieci są dostępne w różnych rozmiarach, wyróżniają się również pod względem chłonności, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb dziecka. Dostępne są zarówno pieluchomajtki dla młodszych dzieci, natomiast jeśli chodzi o pieluchomajtki dla nastolatków, w tej grupie wiekowej można już korzystać z produktów przeznaczonych dla dorosłych, np. pieluchomajtek Super Seni w rozmiarze XS.

Warto podkreślić, że marka Seni, producent pieluchomajtek Seni Kids, to jedna z wiodących marek w grupie TZMO - znanego producenta materiałów opatrunkowych. Seni pomaga osobom z nietrzymaniem moczu już od 1997 roku, ciągle udoskonalając i poszerzając gamę swoich produktów. Wszystkie produkty Seni cechują się wysoką jakością wykonania i komfortem użytkowania.

Seni Kids — na nietrzymanie moczu u dzieci

Nietrzymanie moczu u dzieci zdarza się bardzo często. Szacuje się, że nawet ¼ maluchów w wieku do 5 lat doświadcza tego problemu zdrowotnego. Popuszczanie moczu jest częste również w starszych grupach wiekowych:

  • nietrzymanie moczu u dziecka 8 lat to problem, który dotyczy nawet 10% maluchów, w szczególności częste jest tzw. moczenie nocne;
  • nietrzymanie moczu u dziecka 10 lat zdarza się u około 1-3% dzieci w tej grupie wiekowej.

Nietrzymanie moczu częste jest także w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Dziecko niepełnosprawne może przejawiać trudności z kontrolą mięśni brzucha, miednicy i dna miednicy, i co za tym idzie, kontrolowaniem oddawania moczu. Pieluchomajtki Seni Kids mają na celu zwiększyć komfort we wszystkich wymienionych przypadkach oraz zapewnić poczucie suchości przez długi czas.

Seni Kids w refundacji

Wielu rodziców dzieci z problemem w postaci nietrzymania moczu zastanawia się, czy pieluchomajtki są refundowane. Odpowiedź na to pytanie brzmi — tak. Refundacja pieluchomajtek dla dzieci umożliwia skorzystanie z tego produktu w znacznie niższej cenie.

Pieluchomajtki — refundacja NFZ

Komu przysługuje refundacja pieluchomajtek? Z dofinansowania Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) można skorzystać, jeśli u dziecka wystąpiły poważne choroby powodujące nietrzymanie moczu, takie jak np. nieprawidłowe unerwienie wypieracza oraz zwieracza pęcherza moczowego (tzw. pęcherz neurogenny), choroby nowotworowe czy też niepełnosprawność umysłowa. Refundacja na pieluchomajtki może zostać przyznana dla dziecka w każdym wieku. Dzieciom do 18. roku życia przysługuje dofinansowanie w wysokości 90% w ramach obowiązującego limitu. 

Jeśli chodzi o formalności, konieczne będzie uzyskanie zlecenia na wyroby chłonne od lekarza rodzinnego, lekarza POZ lub specjalisty (np. urologa, neurologa, lub gastroenterologa w zależności od przyczyny nietrzymania moczu).

Na refundację pieluchomajtek i innych wyrobów chłonnych oraz wyrobów medycznych mogą liczyć także, zgodnie z ustawą „Za życiem”, kobiety w ciąży oraz młode matki i ich rodziny, w przypadku, gdy u dziecka stwierdzono nieodwracalne i ciężkie upośledzenie lub śmiertelną chorobę, do której powstania doszło w okresie prenatalnym lub podczas porodu. Więcej o ustawie „Za życiem” można przeczytać tutaj.

Refundacja przez Internet jest jak najbardziej możliwa. Lekarz generuje zlecenie na wyroby medyczne w specjalnym systemie internetowym. Pacjent otrzymuje unikatowy kod zlecenia uprawniający do zakupu pieluch w ramach refundacji, który wystarczy okazać w aptece lub sklepie medycznym mającym podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zlecenie można również zrealizować za pośrednictwem sklepu internetowego Seni24.

Więcej informacji na temat tego, jak skorzystać z refundacji NFZ pieluchomajtek 2024 i innych wyrobów chłonnych można znaleźć tutaj.

Seni Kids — pieluchomajtki dla dzieci — cechy charakterystyczne

Pieluchomajtki dla dzieci Seni Kids cechują wysoka absorpcja oraz skuteczna ochrona przed przeciekaniem. Konstrukcja pieluchomajtek została opracowana tak, aby umożliwić dziecku swobodę ruchów oraz bezpieczeństwo, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych po kontakcie z materiałem.
Seni pieluchomajtki dla dzieci są pomocne przy takich problemach zdrowotnych jak nietrzymanie moczu czy nietrzymanie stolca u dzieci. Dobór odpowiedniego produktu można dostosować do masy ciała oraz obwodu dziecka w pasie:

  • Seni Kids Junior to pieluchomajtki dla dzieci o masie ciała pomiędzy 11 a 20 kg i obwodzie w pasie wynoszącym od 38 do 55 cm;
  • Seni Kids Junior Extra to pieluchomajtki dla dzieci o masie ciała pomiędzy 15 a 30 kg i obwodzie w pasie wynoszącym od 38 do 55 cm;
  • Seni Kids Junior Super to pieluchomajtki dla dzieci powyżej 20 kg i obwodzie w pasie wynoszącym od 40 do 60 cm.

Seni Kids jako wyrób medyczny

Pieluchomajtki dla dzieci Sen Kids to wyroby medyczne. Co to jest wyrób medyczny? Mianem tym określa się wyroby stosowane w celu zapobiegania, diagnozowania lub leczenia różnych chorób, spełniające określone wymagania i normy bezpieczeństwa oraz dopuszczone do obrotu na rynku przez odpowiednie instytucje regulujące, takie jak np. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

UWAGA! Artykuł został opublikowany w celach informacyjnych. Zawarte w nim informacje nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Przed zastosowaniem się do porad medycznych zawartych w serwisie należy skonsultować się z lekarzem.

Źródła:

Wan J, Greenfield S. Enuresis and common voiding abnormalities. Pediatr Clin North Am. 1997;44:1117-31.
Vande Walle J, Rittig S, Bauer S, Eggert P, Marschall-Kehrel D, Tekgul S; American Academy of Pediatrics; European Society for Paediatric Urology; European Society for Paediatric Nephrology; International Children’s Continence Society. Practical consensus guidelines for the management of enuresis. Eur J Pediatr. 2012 Jun;171(6):971-83. doi: 10.1007/s00431-012-1687-7.
Butler RJ, Heron J. The prevalence of infrequent bedwetting and nocturnal enuresis in childhood. A large British cohort. Scand J Urol Nephrol. 2008;42(3): 257–264.
Bayne AP, Skoog SJ. Nocturnal Enuresis: An Approach to Assessment and Treatment. 2014; 35 (8): 327-335.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.
 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). Czas wolny spędza najchętniej w górach lub przy dobrej książce/grze planszowej/grze video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
12 476 3

Odpowiednia ochrona przed wilgocią i odparzeniami przy problemie nietrzymania moczu (NTM) zależy od wielu elementów, w tym także używanego wyrobu chłonnego....

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
10 539 7

Życie z problemem nietrzymania moczu (NTM) może być uciążliwe z wielu przyczyn. Przede wszystkim z powodu dyskomfortu związanego z towarzyszącym uczuciem...

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
6 668 5

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która przeważnie towarzyszy innym schorzeniom – stwardnieniu rozsianemu, niepełnosprawności, chorobie Alzheimera...

czytaj więcej
Czym kierować się podczas wyboru wyrobu chłonnego?
Czym kierować się podczas wyboru wyrobu chłonnego?
7 262 8

Nietrzymanie moczu (NTM) jest problemem powszechnym, dotyczącym statystycznie co czwartej kobiety i co ósmego mężczyzny. Dotyka nie tylko seniorów i osoby...

czytaj więcej
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
17 970 1

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która częściej dotyka kobiet niż mężczyzn (statystycznie co czwartą kobietę i co ósmego mężczyznę). Przez wzgląd...

czytaj więcej
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
2 750 2

Wyrób chłonny powinien nie tylko chronić przed wilgocią, ale także zapewniać jak największy komfort użytkowania. Wiąże się to z odpowiednim dopasowaniem do...

czytaj więcej
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
15 121 4

Chociaż pieluchomajtki stanowią jeden z częstszych wyborów osób ze średnim i ciężkim (a także bardzo ciężkim) nietrzymaniem moczu, nie jest to jedyny typ...

czytaj więcej
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
17 192 6

Pieluchomajtki stanowią jeden z najczęściej wybieranych wyrobów chłonnych, zwłaszcza dla osób ze średnim, ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Nie...

czytaj więcej