Polecane produkty

Majtki chłonne Seni Active Plus zakładane jak bielizna

Zakres cenowy:

22,83 zł - 46,86 zł

rating 5/5 (34)
KOMFORT
BESTSELLER
Wkładki urologiczne dla kobiet Seni Lady Slim Mini
Rabat 1,89 zł

Cena

6,42 zł 4,53 zł

Cena od 20 opak.

4,37 zł

rating 5/5 (2)
DYSKRECJA
PROMOCJA
NOWOŚĆ
Wkładki urologiczne dla kobiet Seni Lady Slim Normal
Rabat 2,18 zł

Cena

9,84 zł 7,65 zł

Cena od 24 opak.

7,39 zł

rating 5/5 (2)
DYSKRECJA
PROMOCJA
NOWOŚĆ

Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?

1500 Wyświetleń
1 Komentarz
 5.0  

Życie z problemem nietrzymania moczu (NTM) może być uciążliwe z wielu przyczyn. Przede wszystkim z powodu dyskomfortu związanego z towarzyszącym uczuciem wilgoci i nieprzyjemnym intymnym zapachem. To odbiera pewność siebie i poczucie kontroli nad własnym ciałem, które prowadzą z kolei do rezygnacji z hobby czy spotkań z przyjaciółmi. Jednak odpowiednie zabezpieczenie jest w stanie przywrócić poczucie bezpieczeństwa. Jak je wybrać? Przede wszystkim kierując się stopniem nietrzymania moczu, a także stanem zdrowia oraz prostotą zakładania. W poniższym tekście omówimy wszystkie te kwestie, a także skupimy się na tym, jak wybór odpowiedniego wyrobu może wpłynąć na poprawę zdrowia – zarówno fizycznego jak i psychicznego. 

Jak określić stopień nietrzymania moczu?

Stopień nietrzymania moczu jest jedną z podstawowych informacji, które pozwalają na wybranie odpowiedniego wyrobu chłonnego do swoich potrzeb. Według badań przeprowadzonych w niemieckich Domach Pomocy Społecznej, ponad 40% badanych wybierało dla siebie produkty o większej chłonności, niż wymagałby tego problem. To bezpodstawne zarówno pod względem ekonomicznym (niepotrzebnie płaci się za chłonność, której się nie wykorzystuje), a także zdrowotnym – o czym napiszemy później. Jest to prawdopodobnie spowodowane stresem dotyczącym ewentualnego przeciekania, zwłaszcza w miejscach publicznych. Jednak wyrób dobrany do indywidualnych potrzeb spełni swoją funkcję i nie przecieknie, chyba że nie zostanie wymieniony na czas.

Możemy wyróżnić pięć stopni nietrzymania moczu:

 • Kropelkowe (do 50 ml – mocz wycieka w niewielkich ilościach, po kilku kropelkach w trakcie dnia. Ten stopień nietrzymania moczu wymaga najmniej chłonnych wyrobów)
 • Lekkie (50-100 ml – nietrzymanie moczu występuje często podczas kichania, kaszlenia czy wysiłku)
 • Średnie (100-200 ml – mocz wypływa w sposób niekontrolowany podczas codziennych czynności takich jak chodzenie, uprawianie sportu, wstawanie z krzesła)
 • Ciężkie (200-300 ml – nietrzymanie moczu następuje nawet podczas stania. Wiąże się ze znaczącym brakiem kontroli nad pęcherzem)
 • Bardzo ciężkie (powyżej 300 ml – ten typ nietrzymania moczu jest najcięższym, nierzadko wiążącym się także z nietrzymaniem kału. Dotyczy przede wszystkim osób leżących, otępiałych, obłożnie chorych)

Stopień nietrzymania moczu określa się orientacyjnie, na podstawie ilości moczu wydalonego w sposób niekontrolowany przez cztery godziny. Przy częstym popuszczaniu można zakładać, iż problem jest poważniejszy, prawdopodobnie w stopniu średnim. Najlepszym sposobem na dokładniejsze sprawdzenie stopnia NTM jest prowadzenie dzienniczka mikcji, który zapewnia wiedzę na temat płynów przyjmowanych w trakcie dnia (zarówno napojów jak i zup) oraz wizyt w toalecie. Zwykle wydalamy około 80% płynów, które zostały przyjęte, natomiast wydalamy około 200 ml podczas wizyty w toalecie. Jak zatem obliczyć czterogodzinną średnią? Oto przykładowe obliczenie stopnia nietrzymania moczu:

Ilość przyjętych płynów 2000 ml
Ilość wydalonych płynów (przeciętnie około 80%) 80% z 2000 ml = 1600 ml
Wydalenie moczu w toalecie (jednorazowo około 200 ml) 5 x 200 ml
Nietrzymanie moczu 1600 ml - 1000 ml = 600 ml (24h)
Średnia na 4 godzin 600 ml / 6 = 100 ml co 4 godziny

100 ml w przedziale 4 godzin oznacza lekki bądź średni stopień nietrzymania moczu. W takiej sytuacji bezpieczniej jest wybrać wyrób o większej chłonności i bacznie obserwować, czy problem pogłębia się czy zmniejsza. Który wyrób chłonny sprawdzić się przy tym i pozostałych stopniach NTM?

Jaki wyrób chłonny wybrać biorąc pod uwagę stopień nietrzymania moczu?

Kropelkowe wkładki urologiczne Seni Lady Micro, Mini, Mini Plus
Lekkie wkładki urologiczne Seni Lady Normal i Extra; wkładki urologiczne dla mężczyzn Seni Man Normal i Extra
Średnie wkładki urologiczne Seni Lady Extra Plus, Super i Plus; wkładki urologiczne dla mężczyzn Seni Man Super; majtki chłonne Seni Active Normal
Ciężkie majtki chłonne Seni Active Plus, pieluchy anatomiczne San Seni Uni, Maxi i Plus; pieluchy anatomiczne San Seni for Men; pieluchomajtki Super Seni Plus i Trio; pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym Seni Optima Plus
Bardzo ciężkie pieluchy anatomiczne San Seni Plus Extra, pieluchomajtki Super Seni Quatro, pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym Seni Optima Trio

Jak wybrać rozmiar wyrobu chłonnego?

W przypadku majtek chłonnych, pieluchomajtek i pieluchomajtek z regulowanym pasem biodrowym, konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru wyrobu, by zapewnić sobie komfort użytkowania i zredukować możliwość wycieków bocznych. Aby dokonać wyboru, należy zmierzyć obwód talii i bioder, a następnie porównać wyniki z tabelami.

Rozmiary majtek chłonnych

Rozmiar Small (S) Medium (M) Large (L) Extra Large (XL) Extra extra large (XXL)
Obwód (CM) 55-85 80-110 100-135 120-160 140-190

Rozmiary pieluchomajtek

Rozmiar Extra Small (XS) Small (S) Medium (M) Large (L) Extra Large (XL) Extra extra large (XXL)
Obwód (CM) 40-60 55-80 75-110 100-150 130-170 160-210

Rozmiary pieluchomajtek z regulowanym pasem biodrowym

Rozmiar Medium (M) Large (L) Extra Large (XL)
Obwód (CM) 70-105 80-125 105-155

W sytuacji, w której obwód bioder i talii znajdują się w różnych przedziałach, bezpieczniejsze jest dokonanie wyboru na podstawie większego wymiaru. W przypadku wkładek urologicznych i pieluch anatomicznych rozmiar wybiera się za pomocą chłonności danego wyrobu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Stopień nietrzymania moczu jest pierwszą informacją, którą należy poznać przed wyborem, by dobrać odpowiednią chłonność do swojego problemu. Warto jednak także sprawdzić pozostałe kwestie, takie jak sposób zakładania, dopasowanie do ciała, oddychalność oraz dyskrecja wyrobu.

 • Osoby z kropelkowym, lekkim i średnim nietrzymaniem moczu mogą chronić się przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem za pomocą wkładek urologicznych o różnym poziomie chłonności. Wkładki to nierzadko pierwszy wybór przy NTM – są wygodne, dyskretne i bezpieczne dla skóry. Kształtem i sposobem zakładania mogą przypominać podpaski, dlatego kobietom łatwo jest się do nich przyzwyczaić. Warto jednak pamiętać, iż – w przeciwieństwie do zwykłych podpasek – wkładki na nietrzymanie moczu posiadają wkład chłonny z substancją żelującą ciecz (superabsorbentem). Dzięki temu z powodzeniem chronią przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem. Odsyłamy także do naszego tekstu „Wkładki urologiczne czy podpaski. Co wybrać na nietrzymanie moczu?”. Wkładki występują również w wersji dla mężczyzn, pozwalając na odpowiednie dopasowanie do anatomii – w przypadku wkładek urologicznych dla mężczyzn Seni Man kształt może przywodzić na myśl ochraniacz bokserski. Jeśli problem dopiero się pojawił bądź nie postępuje w sposób przekraczający średni stopień NTM, wkładki urologiczne będą najlepszą ochroną, która nie wprowadza elementu dyskomfortu związanego z korzystaniem z wyrobu chłonnego.
 • W przypadku bardziej zaawansowanego problemu z nietrzymaniem moczu – od średniego do ciężkiego – najbardziej wygodnym i dyskretnym wyrobem będą majtki chłonne, które zakłada się tak samo jak zwykłą bieliznę. Są niewidoczne pod ubraniem i charakteryzują się wysoką chłonnością, dlatego mogą zapewnić odpowiednią ochronę osobom aktywnym, które borykają się ze znacznym nietrzymaniem moczu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uprawiać w nich sporty, gdyż odpowiednio dopasowują się do ciała dzięki zastosowaniu elastycznej przędzy na całym obwodzie bioder. Pozwalają także na szybkie skorzystanie z toalety, gdy zajdzie taka potrzeba – bez rozpinania przylepców czy rozdzierania wyrobu. Wystarczy zdjąć go jak zwykłe majtki. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które wykonują tak zwany trening mikcji, a zatem starają się oddawać mocz w sposób kontrolowany do toalety. Gdy tylko wyrób zostanie zużyty należy rozedrzeć szwy boczne, a następnie – korzystając z niewielkiej tasiemki – związać go i wyrzucić. To bardzo wygodny i higieniczny sposób na pozbycie się zużytego produktu.
 • Ciężki i bardzo ciężki stopień nietrzymania moczu zwykle związany jest z poważnymi schorzeniami, na przykład cukrzycą, infekcją pęcherza, chorobami układu nerwowego czy chorobami ginekologicznymi. Nie oznacza to jednak, że osoby chore nie pozostają aktywne. Nadal potrzebują ochrony, która zapewnia im dyskrecję i możliwość swobodnego funkcjonowania. W takim przypadku odpowiednie będą przede wszystkim pieluchy anatomiczne, które – dzięki wielorazowym majtkom siatkowym dobrze dopasowują się do ciała i nie wyróżniają pod ubraniem. Pozwalają także skórze oddychać, co redukuje ryzyko wystąpienia podrażnień. Pieluchy anatomiczne San Seni Plus Extra są w stanie zapewnić ochronę nawet przy bardzo ciężkim nietrzymaniu moczu.
 • Chłonnością odpowiednią dla ciężkiego i bardzo ciężkiego stopnia NTM charakteryzują się także niektóre pieluchomajtki i pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym. Przez wzgląd na ich wygląd (zabudowany bądź częściowo zabudowany) są wybierane przez osoby aktywnie niezmiernie rzadko. Nadal jednak sprawdzają się jako wyroby wygodne, oddychające i łatwe do założenia. Mogą być zatem wykorzystywane jako produkt nocny o wysokiej chłonności.

Dla osób aktywnych, które pragną cieszyć się życiem bez żadnych ograniczeń, nietrzymanie moczu może wydać się problemem trudnym do przejścia. Dobrze wybrany wyrób chłonny jest jednak w stanie zniwelować nieprzyjemne skutki NTM, pozwalając na całkowicie swobodne funkcjonowanie zarówno w domu jak i miejscach publicznych.

Komentarze

 • Pomocny artykul
  Napisał: Bogdan 2020-02-11
  Ocena:
  5.0

  Zamowilem wczoraj u was na stronie Majtki chlonne z tego co widze to byl swietny wybor. Tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze to juz czas na uzywanie tego typu rzeczy.

Napisz swój komentarz