Bella

Wkładki urologiczne - refundacja

Przeczytano 16 868
21 Komentarzy
(5)
 

Czas czytania: 5 min.

Refundacja środków higienicznych najczęściej kojarzy się z zakupem pieluchomajtek bądź podkładów chłonnych - wyrobów dla osób leżących. Jednak nierzadko zdarza się, że osoby z mniejszym stopniem nietrzymania moczu bądź nadal aktywnych lub chodzących, także boryka się z tym problemem. W takich sytuacjach lepszym od pieluchomajtek wyborem są wkładki urologiczne. Kto może ubiegać się o refundację i jak ją otrzymać?

Nie dźwigaj ciężkich paczek z pieluchami! Darmowa dostawa w Seni24.pl już od 79zł!

Zasady refundacji wkładek urologicznych

Wkładki urologiczne dla kobiet i wkładki urologiczne dla mężczyzn obejmuje refundacja Narodowego Funduszu Zdrowia. Takie dofinansowanie to korzystna, materialna pomoc dla wielu osób, które na co dzień korzystają z wyrobów chłonnych, stanowiących niemałe obciążenie dla domowego budżetu. Refundacja wkładek na nietrzymanie moczu, podobnie jak innych tego typu produktów, podlega jednak konkretnym wytycznym. Aktualne zasady tego dofinansowania postaramy się przybliżyć w niniejszym artykule.

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że refundacji NFZ podlegają wybrane wkładki urologiczne Seni. Jakie?

Dla kobiet:

 • Seni Lady Slim Normal na kropelkowe/lekkie nietrzymanie moczu,
 • Seni Lady Slim Extra na lekkie nietrzymanie moczu,
 • Seni Lady Extra Plus na lekkie/średnie nietrzymanie moczu,
 • Seni Lady Super na średnie nietrzymanie moczu,
 • Seni Lady Plus na średnie nietrzymanie moczu.

Dla mężczyzn:

 • Seni Man Level 3 Extra na lekkie i średnie nietrzymanie moczu,
 • Seni Man Level 4 Extra Plus na lekkie i średnie nietrzymanie moczu,
 • Seni Man Level 5 Super na lekkie i średnie nietrzymanie moczu.

Refundacja wydawana jest maksymalnie na rok, z czego jednorazowo można zakupić produkty na nie dłużej niż 6 miesięcy. Co ważne, nie można realizować zlecenia za miesiące, które już upłynęły. Jeżeli pacjent posiada e-zlecenie wystawione w formie elektronicznej, może realizować zakupy w różnych punktach w całym okresie ważności dokumentu. O wszystkich zasadach dotyczących refundacji i przysługujących kwotach pisaliśmy także w tekście Refundacja pieluchomajtek i innych wyrobów chłonnych - jak z niej skorzystać?

Komu przysługuje refundacja?

O refundację na wkładki urologiczne i inne wyroby chłonne na nietrzymanie moczu lub kału może się ubiegać osoba spełniające konkretne kryteria. Przede wszystkim nietrzymanie moczu nie może być jedynym schorzeniem chorego, a konsekwencją innej choroby. O refundację mogą starać się osoby z:

 • upośledzeniem umysłowym,
 • chorobą nowotworową,
 • chorobą układu nerwowego,
 • wadą rozwojową,
 • zaburzeniem funkcjonowania zwieraczy,
 • dolegliwościami na tle pęcherza neurogennego.

Maksymalna liczba refundowanych wkładek na nietrzymanie moczu to 90 sztuk miesięcznie, chyba, że chory objęty jest ustawą "Za życiem", na mocy której lekarz może przepisać więcej wyrobów chłonnych w zależności od zapotrzebowania pacjenta. Niniejsza ustawa dotyczy dzieci do 16. roku życia, które ze względu na niepełnosprawność wymagają opieki oraz pacjentów dorosłych z przyznanym znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem o niezdolności do pracy i/lub samodzielnej egzystencji.

Kwoty dofinansowania do wkładek

Wkładki urologiczne refundowane przez NFZ mogą podlegać dofinansowaniu w wysokości 80%, 90% lub 100% w ramach obowiązującego limitu. Maksymalna kwota dofinansowania wkładek urologicznych to 1 zł za sztukę produktu.

Na 100% dofinansowanie mogą liczyć jednak jedynie inwalidzi wojskowi, inwalidzi wojenni, osoby represjonowane, niewidome ofiary działań wojennych oraz uprawnieni żołnierze lub pracownicy w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Pozostali pacjenci mogą liczyć na następujące dofinansowanie NFZ:

 • 90% refundacji przysługuje dzieciom do 18. roku życia,
 • 80% refundacji przysługuje osobom dorosłym powyżej 18. roku życia.

Jak skorzystać z refundacji na wkładki urologiczne?

Aby otrzymać refundację na wkładki urologiczne konieczne jest zgłoszenie się do lekarza lub innego podmiotu upoważnionego, który zawarł umowę z NFZ. Jaki lekarz wystawi zlecenie na wyroby chłonne?

 • Lekarz rodzinny,
 • specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, dziecięcej, onkologicznej, klinicznej, chemioterapii nowotworów, onkologii i hematologii dziecięcej, geriatrii, ginekologii onkologicznej, położnictwa i ginekologii, neurologii, neurologii dziecięcej, urologii, urologii dziecięcej, pediatrii, chorób wewnętrznych,
 • lekarz wykonujący świadczenia gwarantowane z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Ponadto zlecenie może wystawić także felczer ubezpieczenia zdrowotnego oraz pielęgniarka i położna, o której mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011r o zawodach pielęgniarki i położnej.

Lekarz lub inna osoba uprawniona wystawi zlecenie na wyroby medyczne za pośrednictwem systemu NFZ e-ZWM, który automatycznie potwierdza uprawnienia chorego. Dzięki temu nie ma już konieczności odebrania zlecenia w placówce NFZ. Warto podkreślić, że pacjenci, którzy nie mogą osobiście stawić się na wizycie u specjalisty mogą otrzymać zlecenie za pomocą teleporady - numer zlecenia, obowiązkowy przy zakupie wyrobów chłonnych w ramach refundacji NFZ, zostanie wysłany pacjentowi drogą elektroniczną.

Gdzie kupić wkładki urologiczne po refundacji?

Koszt wkładek urologicznych nie jest wysoki w porównaniu do innych wyrobów chłonnych na nietrzymanie moczu. Planując zakup produktów warto postawić na sprawdzony sklep medyczny lub aptekę, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. W sklepie internetowym Seni24, oficjalnym sklepie marki, zamówienie refundacyjne może być złożone z poziomu strony sklepu, a wnioski realizowane są przez wykwalifikowanych Pracowników Sklepów Medycznych Zdrowie

Refundacja wyrobów chłonnych wielu osobom kojarzy się głównie z pieluchomajtkami dla pacjentów samodzielnych i niemobilnych (potocznie określanymi jako pieluchy dla dorosłych). Jednak należy pamiętać, iż osoby mobilne, na przykład z chorobą nowotworową, nierzadko pragną zachować poczucie dyskrecji najdłużej, jak to tylko możliwe. Właśnie dla nich odpowiednim rozwiązaniem będzie zakup refundowanych wkładek urologicznych.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania refundacji?

Lekarz wystawiający zlecenie na refundację wyrobów chłonnych będzie potrzebował jedynie numer PESEL pacjenta. Jeśli chory nie posiada numeru PESEL, wówczas osoba wypisująca zlecenie poprosi o podanie numeru i serii dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. paszportu). Ważne! Aby otrzymać zlecenie na wkładki urologiczne lub inne wyroby chłonne nie trzeba posiadać orzeczenia o niepełnosprawności lub innego dokumentu potwierdzającego chorobę.

Czy w sklepie Seni24 można skorzystać z refundacji?

Tak, za pomocą strony sklepu Seni24, oficjalnego sklepu marki Seni, można zrealizować zlecenie na refundowane wyroby chłonne na nietrzymanie moczu. Formularz do rejestracji zlecenia znajdziesz TUTAJ.

Komu przysługuje refundacja wyrobów chłonnych?

Refundacja wyrobów chłonnych przysługuje wszystkim osobom, których schorzenie nietrzymania moczu jest wynikiem innej choroby, takiej jak nowotwór, niepełnosprawność umysłowa, choroba układu nerwowego, wada rozwojowa, dolegliwości na tle pęcherza neurogennego lub zaburzenia funkcjonowania zwieraczy.

UWAGA! Artykuł został opublikowany w celach informacyjnych. Zawarte w nim informacje nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Przed zastosowaniem się do porad medycznych zawartych w serwisie należy skonsultować się z lekarzem.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.
 
Specjalistka do spraw treści internetowych o tematyce medycznej, szczególnie ukierunkowanej na problem nietrzymania moczu i chorób z nim powiązanych. Ekspertka w dziedzinie wyrobów chłonnych dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz merytoryczne wsparcie w zakresie konsultacji z pacjentem. Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z pasji copywriterka i miłośniczka dobrej literatury.

Komentarze

 • Napisał: Jenny On 2024-02-21
  Rating:
  5.0

  Który wariant wkładek jest refundowany dla kobiet????

  Replied by: Joanna On 2024-02-22 Dzień dobry, wszystkie wkładki urologiczne Seni objęte dofinansowaniem znajdują się w tym miejscu: https://www.seni24.pl/wkladki-urologiczne-dofinansowanie-nfz/

 • Napisał: Iwona On 2024-02-15
  Rating:
  5.0

  Mam chorobe Parkinson’s
  Mam problem z nietrzymaniem moczu
  Jest to bardzo duże obciążenie finansowe
  Czy jest szansa na refundację ?

  Replied by: Joanna On 2024-02-16 Dzień dobry Pani Iwono, na refundację NFZ do wyrobów chłonnych mogą liczyć m.in. osoby cierpiące na tzw. pęcherz neurogenny. Jedną z przyczyn choroby może być choroba Parkinsona, na którą Pani cierpi. W takiej sytuacji nie powinno być problemu z otrzymaniem zlecenia na dofinansowanie do wkładek urologicznych. Decyzję w tej sprawie powinien jednak podjąć lekarz.

 • Napisał: Katarzyna On 2024-02-13
  Rating:
  5.0

  Jestem po operacji kręgosłupa na odcinku L5/S1 (implant) , posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Choruję także na dnę moczanową. Już od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie problem z nietrzymaniem moczu, np. Podczas kichania . Czy mogę zgłosić się do lekarza rodzinnego i poprosić o wypisanie zlecenia na takie wkładki? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  Replied by: Joanna On 2024-02-13 Dzień dobry, refundacja wyrobów chłonnych na nietrzymanie moczu przysługuje wybranej grupie pacjentów, o której piszemy w treści niniejszego artykułu. Jeżeli lekarz uzna za stosowne wypisanie zlecenia na dofinansowanie NFZ, może Pani na nie liczyć. Lekarz rodzinny przed wystawieniem zlecenia może prosić o okazanie dokumentacji medycznej poświadczającej Pani problem z nietrzymaniem moczu.

 • Napisał: Wioletta On 2024-01-24
  Rating:
  5.0

  Choruję na cukrzycę,nadciśnienie nerwiakowłókniakowatość,dnę, nietrzymanie moczu,nadaktywny pęcherz dotychczas przez ok 3 lata miałam dofinansowanie w tym roku nie jak uzyskać

  Replied by: Joanna On 2024-01-25 Szanowna Pani, proces wystawiania zleceń na dofinansowanie nie zmienił się. Zlecenie wystawia uprawniony do tego lekarz (np. urolog, lekarz POZ, lekarz rodzinny) lub inna osoba do tego uprawniona. Zlecenie można otrzymać podczas tradycyjnej wizyty stacjonarnej w gabinecie medycznym lub za sprawą teleporady. Bardzo mi przykro, ale nie wiem, dlaczego tym razem nie otrzymała Pani zlecenia na wyroby chłonne. Należy o tym porozmawiać z lekarzem. Więcej na temat refundacji NFZ przeczyta Pani w naszym artykule: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac

 • Napisał: Monika On 2024-01-10
  Rating:
  5.0

  Jak otrzymać próbkę majtek XL,mam w pasie ponad 135 cm. Czy na jednym zleceniu mogę wybierać wkładki i majtki,czy muszę załatwić 2 zlecenia?

  Replied by: Joanna On 2024-01-10 Dzień dobry Pani Moniko, niestety nie ma możliwości zamówienia próbki majtek chłonnych w rozmiarze XL. Jeżeli interesują Panią próbki innych produktów chłonnych, może je Pani zamówić w tym miejscu: https://seni.pl/pl_PL/zamow-probke
  Istnieje możliwość zakupu różnego rodzaju produktów chłonnych w ramach jednego zlecenia - wystarczy, że osoba wystawiająca zlecenie wpisze w odpowiedniej rubryce "Pieluchomajtki lub zamienne". Proszę wytłumaczyć specjaliście przy wystawianiu dokumentu, na jakich produktach Pani zależy.

 • Napisał: Jadwiga On 2024-01-06
  Rating:
  5.0

  Od jakiego lekarza muszę mieć recepte na wkładki urologiczne?Czy może receptę wypisać
  endokrynolog lub lekarz rodzinny? I jakiej firmy można kupować wkładki urologiczne na tą receptę?

  Replied by: Joanna On 2024-01-08 Pani Jadwigo, zlecenie na wyroby chłonne nie określa konkretnej marki produktów, które można nabyć na jego podstawie - jest to indywidualny wybór każdego kupującego. Zalecamy jednak, aby korzystać ze sprawdzonych rozwiązań - marek posiadających wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów na nietrzymanie moczu oraz rekomendację klientów. Jedną z nich jest marka Seni, posiadająca w ofercie wkładki urologiczne dla kobiet Seni Lady o różnych poziomach chłonności. Zlecenie na wyroby chłonne może wypisać m.in. lekarz rodzinny, lekarz POZ lub specjalista. Więcej na temat refundacji NFZ przeczyta Pani w naszym artykule na ten temat: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac

 • Napisał: JANINA On 2023-11-21
  Rating:
  5.0

  Jestem po operacji podciągnięcia pęcherza, mam 82 lata I obecnie mam niekontrolowany wypływ moczu.Mialam refundowane wkładki, obecnie lekarz odmówił mi tego .Mam grupę inwalidzką,oponiak przy kręgosłupie.

  Replied by: Joanna On 2023-11-22 Pani Janino, prawdę mówiąc nie wiem, z czego wynika odmowa refundacji wyrobów chłonnych. Dofinansowanie NFZ przyznawane jest m.in. w sytuacji, kiedy nietrzymanie moczu jest następstwem choroby nowotworowej. Zalecam konsultację z innym lekarzem.

 • Napisał: Grażyna On 2023-11-19
  Rating:
  5.0

  mam recepte od lekarza na wkładki urologiczne ile przypada na miesiac

  Replied by: Joanna On 2023-11-20 Pani Grażyno, maksymalna liczba refundowanych wkładek na nietrzymanie moczu to 90 szt. miesięcznie. Wyjątek dotyczy chorych objętych ustawą "Za życiem", na mocy której lekarz może przepisać więcej wyrobów chłonnych w zależności od zapotrzebowania pacjenta. Na zleceniu, które Pani otrzymała powinna znajdować się odpowiednia ilość wkładek, zalecona przez lekarza.

 • Napisał: Tadeusz Chęciński On 2023-10-19
  Rating:
  5.0

  Mam 2 pytania związane z zakupem wkładek urologicznych Seni Man Extra Level 3 z refundacją z limitem 70% dofinansowania NFZ. W aptece, w której przez ostatnie lata kupowałem takie wkładki policzono mi dzisiaj 108 zł za 6 takich paczek. Tymczasem zgodnie z umieszczonym na Państwa stronie wykazem / cennikiem środków pomocniczych koszt 6 tych paczek powinien kosztować 96,30 zł. Niby mała różnica ale proporcjonalnie w skali roku robi dużą sumę. Czy jest to pomyłka apteki w wycenie, czy też są inne zasady refundacji dla aptek ?
  I pytanie drugie: Powyższe zamówienie realizowałem na podstawie nowego e-zlecenia wystawionego na 12 miesięcy ( w poprzednich latach miałem wersję papierową ). Czy mogę zamówienia w kolejnych miesiącach realizować przez Waszą stronę SENI24.pl bo wygląda na to, że cenowo jest to bardziej korzystnie. ( Przy poprzedniej wersji zlecenia całorocznego papierowego nie można było zmienić dostawcy / apteki ale za to ceny w SENI24 i aptece były identyczne ) . Pozdrawiam TEDDY.

  Replied by: Joanna On 2023-10-20 Panie Tadeuszu, e-zlecenie na wyroby medyczne może być realizowane u różnych świadczeniodawców w trakcie okresu ważności. Zlecenia wydawane w formie papierowej nie miały takiej możliwości. Nadmieniamy jednocześnie, że wartość dopłaty pacjenta do zamówień z dofinansowaniem NFZ może się różnić w zależności od miejsca zakupu (apteka, sklep medyczny, sklep internetowy). Umowy różnych Realizatorów zawierane z NFZ mogą różnić się w kwestii cen wyrobów medycznych. W związku z powyższym może Pan zrealizować swoje zlecenie w sklepie Seni24.pl, do czego serdecznie zachęcamy. Zlecenie można zarejestrować tutaj ---> https://www.seni24.pl/zarejestruj-zlecenie-nfz
  W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem telefonu: 56 45 19 105.

 • Napisał: Józefa On 2023-09-04
  Rating:
  5.0

  jakie warunki dają możliwość zakupu nfz

  Replied by: Joanna On 2023-09-04 Pani Józefo, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 października 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie refundacja przysługuje w przypadku:
  - choroby nowotworowej przebiegającej w postaci owrzodziałych lub krwawiących guzów krocza lub okolicy krzyżowej,
  - przetok nowotworowych lub popromiennych,
  - nietrzymania moczu lub stolca będącego następstwem chorób nowotworowych,
  - powikłań po leczeniu chorób nowotworowych,
  - neurogennego lub nieneurogennego nietrzymania moczu lub stolca (z wyłączeniem wysiłkowego nietrzymania moczu) połączonego z występowaniem CO NAJMNIEJ jednej z poniższych chorób, takich jak:
  * głębokie upośledzenie umysłowe,
  * zespoły otępienne o różnej przyczynie,
  * wady wrodzone i choroby układu nerwowego lub trwałe uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego,
  * wady wrodzone dolnych dróg moczowych,
  * jatrogenne lub pourazowe uszkodzenie dróg moczowych,
  * jatrogenne lub pourazowe uszkodzenie układu pokarmowego.

 • Napisał: Izabella On 2023-09-02
  Rating:
  5.0

  Jestem po udarze mózgu ,mam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Czy przysługuje mi refundacja wkładek urologicznych?Jeśli tak to od jakiego lekarza uzyskać skierowanie? Dziękuję i pozdrawiam.

  Replied by: Joanna On 2023-09-04 Pani Izabello, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie, powinien o tym zadecydować lekarz. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat refundacji, w którym opisujemy proces pozyskiwania zleceń na dofinansowanie NFZ. Wymieniliśmy w nim osoby uprawnione do wystawienia takiego dokumentu: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac

 • Napisał: Joanna On 2023-04-17
  Rating:
  5.0

  Jakie wkładki powinnam zamawiać przy nietrzymaniu moczu .Nadmieniam,że jestem chora na raka.Otrzymam oczywiście receptę.ale ile też powinnam mieć tych wkładek by czuć się komfortowo

  Replied by: Joanna On 2023-04-18 Pani Joanno, ilość wkładek jest sprawą wysoce indywidualną, tak samo jak ich rodzaj. Wkładki oraz inne produkty na nietrzymanie moczu wybiera się przede wszystkim pod kątem ich chłonności, w zależności od stopnia nietrzymania moczu. Jeśli nie wie Pani, jaki rodzaj produktu wybrać, zachęcam do konsultacji z naszą infolinią (tel. 56 45 19 105), na której otrzyma Pani konkretne wskazówki przy wyborze odpowiedniego dla siebie produktu.

 • Napisał: Andy On 2023-03-02
  Rating:
  5.0

  Czy wkładki seni man 4 podlegają refundacji i jaka jest cena po ewentualnej refundacji

  Replied by: Joanna On 2023-03-03 Szanowny Panie, wkładki Seni Man Extra Plus (Level 4) podlegają dofinansowaniu NFZ. Cena przy 70% limicie refundacyjnym wynosi 19,50 zł, natomiast przy 100% limicie refundacyjnym 15 zł. Nadmieniamy, że w sklepie Seni24 zrealizuje Pan zlecenie w refundacji NFZ. Wkładki urologiczne, o których wspominamy, znajdują się pod linkiem: https://www.seni24.pl/wkladki-urologiczne-dla-mezczyzn-seni-man-extra-plus-level-4_21102-24565#/1311-ilosc_sztuk-15_szt/4373-rozmiar-225x27_cm [To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent: Toruńskie Zaklady Materiałów Opatrunkowych S.A., podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.]

 • Napisał: Stanisław On 2023-02-24
  Rating:
  5.0

  Mam ZAŚWIADCZENIE od urologa, w którym stwierdza, że mam "nietrzymanie moczu wysiłkowe N93-3" i "wymagam zaopatrywania wkładkami z powodu NTM na stałe".
  W związku z powyższym mam pytanie czy przysługuje mi refundacja? Dziękuję.

  Replied by: Joanna On 2023-02-24 Panie Stanisławie, niestety, w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu nie przysługuje refundacja NFZ wyrobów chłonnych. Zachęcamy do skorzystania z tradycyjnej oferty Seni obejmującej produkty w konkurencyjnych cenach.

 • Napisał: Ewa On 2023-02-23
  Rating:
  5.0

  Mam nietrzymanie moczu i inne choroby układu krążenia serca cukrzyca typu 2 ciśnienie krwi bezdech senny tarczyca hasimoto

  Replied by: Joanna On 2023-02-23 Pani Ewo, jeśli możemy Pani pomóc w uzyskaniu informacji o możliwości refundacji lub przy doborze produktu, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem telefonu: 56 45 19 105.

 • Napisał: Iza On 2023-01-29
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry,

  czy po zmianach refundacyjnych od stycznia 2023 r. zniesiona została refundacja na wkładki urologiczne Seni Lady Normal? Moja babcia ma zlecenie na 90 szt. miesięcznie, co kosztowało ją dotychczas 27 zł za 3 opk. a od stycznia 30 zł kosztuje 1 opk.

  Czy obecnie nie ma możliwości zakupienia wkładek urologicznych ze zniżką na zlecenie?

  Replied by: Joanna On 2023-01-30 Pani Izo, zgadza się - od stycznia 2023r. wkładki urologiczne Seni Lady Normal nie podlegają refundacji. W ramach dofinansowania NFZ można jednak zakupić inne wkładki Seni dla kobiet: Seni Lady Slim Extra, Seni Lady Extra Plus, Seni Lady Super oraz Seni Lady Plus. Zachęcam do wybrania jednego z powyższych produktów. [To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent: Toruńskie Zaklady Materiałów Opatrunkowych S.A., podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.]

 • Napisał: Małgorzata On 2023-01-20
  Rating:
  5.0

  Moja 90 letnia Ciocia ma legitymację osoby represjonowanej, potrzebuje wkłady urologiczne z powodu choroby hemoroidalnej czy ja jako pielęgniarka z uprawnieniami mogę wystawić Cioci zlecenie na wkładki anatomiczne refundowane w 100%

  Replied by: Joanna On 2023-01-23 Pani Małgorzato, pielęgniarki i położne, o których mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej mogą wystawiać zlecenia na wyroby chłonne na nietrzymanie moczu.

 • Napisał: Monika On 2023-01-19
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry . Chciałbym dowiedzieć się czy babci która ma w tym roku 90 lat dodam jeszcze że ma rentę po mężu kombatancką należy się jakieś dofinansowanie na wkładki lub majtki chłonne babcia ma problem z trzymaniem moczu szczególnie w nocy. Nie jest do końca osoba leżąca radzi sobie jak może ale nie komfortowe jest dla niej gdy nie zdążą do toalety. Pani doktor powiedziała babci że gdyby była osoba leżąca to wtedy refundacja by jej się należała w a że jest chodząca to nie . Proszę i odpowiedź

  Replied by: Joanna On 2023-01-20 Pani Moniko, na wstępie należy zaznaczyć, że wdowom po kombatantach wojennych nie przysługuje dofinansowanie wyrobów chłonnych jedynie ze względu na stan cywilny. Sama refundacja odbywa się na określonych zasadach, o których piszemy w treści artykułu kompleksowo zajmującego się tematem: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac. Aby otrzymać dofinansowanie NFZ nietrzymanie moczu musi być skutkiem poważniejszej choroby: nowotworu, niepełnosprawności umysłowej, choroby układu nerwowego, wady rozwojowej, dolegliwości na tle pęcherza neurogennego lub zaburzenia funkcjonowania zwieraczy. Wystąpienie choćby jednej z z nich stanowi podstawę do wystawienia zlecenia na pieluchomajtki lub inne wyroby chłonne. Nie ma tutaj znaczenia, czy pacjent jest osobą chodzącą czy leżącą - przykładowo, osoby chorujące na nowotwór nie zawsze są przykute do łóżka.

 • Napisał: Hanna On 2023-01-18
  Rating:
  5.0

  Uprzejmie proszę o informację, czy należy mi się dofinansowanie do zakupu wkładek urologicznych.
  Otóż mam problemy z utrzymaniem moczu , jestem po badaniu urodynamicznym oraz choruję na ciężką neuropatię aksonalną.
  Po badaniu lekarz mi powiedział, że jeżeli po ćwiczeniach mięśni nie będzie poprawy, pozostaje mi tylko zabieg.
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
  Hanna

  Replied by: Joanna On 2023-01-20 Pani Hanno, neuropatia jest chorobą układu nerwowego, a zatem w teorii powinno przysługiwać Pani dofinansowanie do wyrobów chłonnych.

 • Napisał: Henryk On 2022-11-11
  Rating:
  5.0

  Jestem po kilku zabiegach urologicznych z powodu raka prostaty (kilka elektroresekcji oraz w listopadzie została wykonana prostatekomia radykalna). Już po drug zabiegu elekktroresekcji nie trzymałem moczu z uwagi na uszkodzenie zwieraczy. Początkowo kupowałem sobie wkładki higieniczne. Podczas kolejny pobycie w szpitalu (dodatkowe elktroresekcji, zatrzymanie moczy i inne) uzyskałem informację, że przysługuje mi pewna pula wkładek higienicznych z powodu choroby nowotworowej.Za pośrednictwem lekarza pierwszego kontaktu w oparciu o badania histopatologiczne złożyłem odpowiedni wniosek do NFZ i uzyskałem przysługującą mi bezpłatną pulę wkładek higienicznych. Co rok wniosek ten jest odnawiany. Jesienią 2020 roku apteka, w której zaopatrywałem się we wkładki poinformowała mnie, że nastąpiła zmiana przepisów i przysługująca pula wkładek jest odpłatna, tylko po niższej cenie miż ogólnodostępne. Z uwagi na kłopoty ze wzrokiem (jaskra) mam kłopoty doszukać w internecie.odpowiednich przepisów.
  Jestem 88.letnim emerytem
  Oczekuję informacji, w miarę możliwości bardzo prostej.
  Pozdrawiam

  Replied by: Joanna On 2022-11-14 Panie Henryku, jako osobie chorującej na nowotwór przysługuje Panu refundacja wyrobów chłonnych. Może Pan otrzymać z NFZ 70% dofinansowania do zakupu wkładek urologicznych w ramach obowiązującego limitu. Maksymalna ilość wkładek urologicznych, które może Pan zakupić na miesiąc w ramach refundacji to 90 szt. Istnieją jednak dodatkowe uprawnienia w ramach ustawy "Za życiem", która obejmuje m.in. osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji i całkowitej niezdolności do pracy. Na mocy tych uprawnień to lekarz decyduje o ilości przepisanych wkładek na miesiąc - wówczas ich ilość może być większa niż 90 szt. w zależności od potrzeb pacjenta. Zachęcam Pana do lektury całego artykułu poświęconego refundacji NFZ, który znajdzie Pan pod tym linkiem: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac. Może Pan także skorzystać z porady dzwoniąc na naszą infolinię pod numer telefonu: 56 451 91 44. Nadmieniam, że na mocy obecnych przepisów nie musi Pan osobiście zawozić wniosku o dofinansowanie do siedziby NFZ, wszystko dzieje się przez internet. Wystarczy, że uda się Pan do lekarza (może to być lekarz pierwszego kontaktu), który zarejestruje wniosek w systemie, a ten automatycznie prześle go do NFZ.

 • Napisał: Lubomir On 2021-06-09
  Rating:
  5.0

  Potrzebuję wkładek urologicznych dla mężczyzn w ramach refundacji SEMI MAN EXTRA, czy mogę zamówić i jak?

  Replied by: Joanna On 2021-06-10 Panie Lubomirze, jeśli otrzymał Pan od lekarza zlecenie na zakup wyrobów chłonnych, w tym wypadku wkładek urologicznych, może Pan zakupić wybrane produkty w każdej aptece lub sklepie medycznym, który ma podpisaną umowę z NFZ. Warto jednak podkreślić, że ceny produktów w punktach stacjonarnych często są znacznie wyższe niż w sklepach internetowych, które, pomimo braku możliwości refundacji, przygotowują oferty porównywalne do tych po uldze ze strony NFZ. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wkładek urologicznych Seni Man w sklepie Seni24. Więcej o zasadach refundacji wyrobów chłonnych znajdzie Pan w artykule: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac [To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Producent: Toruńskie Zaklady Materiałów Opatrunkowych S.A., podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.]

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
11 871 3

Odpowiednia ochrona przed wilgocią i odparzeniami przy problemie nietrzymania moczu (NTM) zależy od wielu elementów, w tym także używanego wyrobu chłonnego....

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
10 041 5

Życie z problemem nietrzymania moczu (NTM) może być uciążliwe z wielu przyczyn. Przede wszystkim z powodu dyskomfortu związanego z towarzyszącym uczuciem...

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
6 371 4

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która przeważnie towarzyszy innym schorzeniom – stwardnieniu rozsianemu, niepełnosprawności, chorobie Alzheimera...

czytaj więcej
Czym kierować się podczas wyboru wyrobu chłonnego?
Czym kierować się podczas wyboru wyrobu chłonnego?
6 635 8

Nietrzymanie moczu (NTM) jest problemem powszechnym, dotyczącym statystycznie co czwartej kobiety i co ósmego mężczyzny. Dotyka nie tylko seniorów i osoby...

czytaj więcej
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
17 505 1

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która częściej dotyka kobiet niż mężczyzn (statystycznie co czwartą kobietę i co ósmego mężczyznę). Przez wzgląd...

czytaj więcej
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
2 526 2

Wyrób chłonny powinien nie tylko chronić przed wilgocią, ale także zapewniać jak największy komfort użytkowania. Wiąże się to z odpowiednim dopasowaniem do...

czytaj więcej
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
14 115 3

Chociaż pieluchomajtki stanowią jeden z częstszych wyborów osób ze średnim i ciężkim (a także bardzo ciężkim) nietrzymaniem moczu, nie jest to jedyny typ...

czytaj więcej
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
16 215 6

Pieluchomajtki stanowią jeden z najczęściej wybieranych wyrobów chłonnych, zwłaszcza dla osób ze średnim, ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Nie...

czytaj więcej