Prześcieradła jednorazowe i podkłady jednorazowe – różnice. Kiedy je stosować? Gdzie i za ile można je kupić?

Przeczytano 760 razy
 

Prześcieradła jednorazowe oraz podkłady jednorazowe to rozwiązanie polecane dla osób z problemem nietrzymania moczu. Wyrób medyczny chroni meble oraz materace przed zabrudzeniem. Czym różnią podkłady jednorazowe od prześcieradeł jednorazowych? Gdzie można kupić w atrakcyjnej cenie tego typu produkty chłonne? Podpowiadamy.

Różnice między podkładami a prześcieradłami jednorazowymi

Podkłady jednorazowe to wyroby chłonne jednorazowego użytku. Większość modeli składa się z celulozy oraz folii, która chroni przed przemakaniem. Wśród wyrobów medycznych można znaleźć jednak także jednorazowe podkłady higieniczne z dodatkową warstwą superabsorbentu, które wykazują lepsze właściwości chłonne. Nie są one jednak polecane do ochrony przed wilgocią w trakcie snu, ze względu na niewielki rozmiar i ryzyko przemieszczenia się podczas nocy. W takich sytuacjach lepszym wyborem będzie prześcieradło medyczne.
Prześcieradła jednorazowe składają się z kilku warstw materiałów o właściwościach chłonnych. Od podkładów różni je duży rozmiar – dzięki temu minimalizowane jest ryzyko przesunięcia się pod pacjentem w czasie snu. Na rynku są dostępne modele obszyte na całej długości gumką – dzięki temu ich użytkowanie jest jeszcze bardziej komfortowe.

Do czego służą podkłady jednorazowe i prześcieradła jednorazowe?

Prześcieradła jednorazowe oraz podkłady jednorazowe na łóżko chronią przed wilgocią w wielu różnych sytuacjach. Podkład pod prześcieradło dla dorosłych jest zalecany nie tylko u osób mających problemy z nietrzymaniem moczu, ale także u pacjentów, którzy wymagają regularnej zmiany opatrunku na sączącej się ranie lub potrzebują pomocy w codziennej higienie ciała. Bardzo popularne są także podkłady jednorazowe do przewijania dzieci – idealnie sprawdzają się one do opieki nad niemowlętami. Chronią one przed przeciekaniem wilgoci w głąb mebli, materaca czy też wózka inwalidzkiego.

Kiedy stosować podkłady jednorazowe?

Podkłady jednorazowe są polecane osobom z problemem nietrzymania moczu lub kału. Po podkłady jednorazowe 60 x 90 chętnie sięgają opiekuni osób starszych i z niepełnosprawnościami oraz bliscy pacjentów unieruchomionych. Są one często kupowane także przez rodziców mających małe dzieci oraz kobiety ciężarne. Używa się ich do wielu różnych czynności – od zmiany opatrunków, przez przebieranie, po mycie podopiecznego.
Pościel jednorazowa jest polecana zarówno do użytku domowego, jak i w gabinetach medycznych, salonach kosmetycznych, salonach fizjoterapeutycznych, domach opieki, sanatoriach, a nawet hotelach. Ze względu na większe wymiary, prześcieradło jednorazowe pozwala zadbać o komfort podczas snu.

Gdzie i za ile można kupić podkłady higieniczne?

Wysokiej jakości podkłady jednorazowe oraz prześcieradła jednorazowe są dostępne w internetowym sklepie medycznym seni24.pl. Ile kosztują? Cena zależy od rodzaju i rozmiaru wyrobu chłonnego. Przykładowo, podkłady jednorazowe Seni Soft Super 40 x 60 cm to wydatek rzędu około 5 złotych za 5 sztuk. Tymczasem podkłady jednorazowe Seni Soft Super Dry o zwiększonej chłonności w rozmiarze 60 x 90 cm kosztują 35 złotych za 15 sztuk. Poza wyrobami chłonnymi w seni24.pl są dostępne także inne produkty przeznaczone dla osób z problemem nietrzymania moczu. Oferujemy wkładki urologiczne, majtki chłonne, pieluchomajtki, wielorazowe wkłady chłonne, a także szereg preparatów służących do pielęgnacji skóry i ochrony przed odparzeniami. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą internetowego sklepu medycznego!

 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). Czas wolny spędza najchętniej w górach lub przy dobrej książce/grze planszowej/grze video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go