Specjalizujemy się w produktach na nietrzymanie moczu. Zadzwoń, by uzyskać poradę! Tel. 56 451 91 44

Wkładki urologiczne dla mężczyzn - jak wyglądają? Kiedy je stosować?

Przeczytano 12 099 razy
3 Komentarze
(5)
 

U mężczyzn problem nietrzymania moczu jest z pewnością rzadszy, jednak nie mniej krępujący. Dlatego na rynku znaleźć można wyroby chłonne, które przeznaczone są właśnie dla panów – odpowiednio dostosowane do ich anatomii i potrzeb. Najpopularniejszymi są z pewnością wkładki urologiczne dla mężczyzn. Kiedy je jednak stosować i jak zakładać? W tym tekście postaramy się powiedzieć o nich wszystko, co może okazać się przydatne dla mężczyzn z nietrzymaniem moczu, którzy szukają optymalnej ochrony przed wilgocią.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn – kiedy je stosować?

Wkładki urologiczne są wyrobem chłonnym przeznaczonym przede wszystkim dla osób aktywnych, ewentualnie częściowo mobilnych, które mogą potrzebować pomocy podczas codziennej zmiany produktu. Ich celem jest nie tylko ochrona przed wilgocią, ale także zapewnienie mężczyźnie z problemem nietrzymania moczu jak największego komfortu i dyskrecji. Umożliwia to swobodne cieszenie się codziennymi czynnościami, bez stresu, że ktoś może zauważyć z jakim schorzeniem dana osoba się boryka. Wkładki przeznaczone są dla mężczyzn z kropelkowym, lekkim i średnim nietrzymaniem moczu.

Według badań Seni, największy odsetek mężczyzn doświadcza właśnie lekkiej inkontynencji, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że to wkładki urologiczne będą najlepszym pierwszym wyborem osoby cierpiącej na NTM. Aby określić stopień nietrzymania moczu warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże także w dobraniu najlepszej metody leczenia problemu.

Jak wyglądają wkładki urologiczne dla mężczyzn?

Wkładki urologiczne najczęściej przyrównuje się do podpasek bądź wkładek higienicznych (dlatego nierzadko można spotkać się ze sformułowaniem wkładki lub podpaski na nietrzymanie moczu). Podobieństwo bazuje głównie na sposobie zakładania – wkładki, tak samo jak podpaski, także przykleja się do bielizny. Jednak w przeciwieństwie do nich, wkładki urologiczne są dużo bardziej chłonne. Dlatego pozwalają łatwo zabezpieczyć skórę prze wilgocią oraz nieprzyjemnym zapachem moczu. Wkładki urologiczne dla mężczyzn występują w dwóch kształtach. Jeden (dla panów z kropelkową i lekką inkontynencją) przypomina ochraniacz bokserski – szeroki przy pośladkach i zwężający się ku podstawie penisa. Drugi, przeznaczony dla mężczyzn ze średnim nietrzymaniem moczu, jest bardziej zwinięty, by zmniejszyć ryzyko wycieków. Oba typy posiadają osłonki boczne, które zapewniają większą ochronę przed wilgocią.

Jak zakładać wkładki urologiczne?

Zakładanie wkładek urologicznych jest niezwykle proste, dlatego to właśnie one polecane są jako pierwszy wyrób dla osób z problemem nietrzymania moczu. Wystarczy jedynie usunąć papier z paska klejowego i przykleić wkładkę wewnątrz bielizny. Uwaga! Wkładki powinno się przyklejać jedynie do majtek typu slipy, nie zaś do bokserek. Te drugie są na tyle luźne, że ryzyko przeciekania moczu jest w nich zwiększone.

Wkładki urologiczne Seni Man Super, przez wzgląd na zwiększoną powierzchnię chłonną i inny kształt, zakłada się odrobinę inaczej. Przed przyklejeniem ich do bielizny należy bowiem uformować wkładkę w kształt łódki, by mogły odpowiednio przylegać. Dopiero wtedy, przy zakładaniu majtek, należy rozchylić fałdy boczne i włożyć członek do wkładki.

Inne typy wyrobów chłonnych

Chociaż wkładki urologiczne dla mężczyzn z pewnością sprawdzą się najlepiej jako wyrób chłonny przy kropelkowym, lekkim i średnim nietrzymaniu moczu, istnieją także inne produkty, które mogą zapewnić ochronę przed wilgocią i potrzebny komfort. Dla osób z poważniejszym problemem konieczne może być skorzystanie z innych wyrobów, na przykład majtek chłonnych. Majtki chłonne sprawdzą się przy średnim, ale także ciężkim nietrzymaniu moczu. Zakładane jak zwykła bielizna są całkowicie niewidoczne pod ubraniem, dlatego – podobnie jak wkładki – zapewniają wysoki poziom dyskrecji. Również polecane są osobom aktywnym. Przy bardzo ciężkim nietrzymaniu moczu konieczne może być skorzystanie z wyrobów o jeszcze wyższej chłonności, takich jak pieluchy anatomiczne i pieluchomajtki. Charakteryzują się doskonałą oddychalnością i wygodą, choć najczęściej polecane są osobom częściowo mobilnym i leżącym.

Wkładki urologiczne to nierzadko pierwszy i najlepszy wybór dla mężczyzn z problemem nietrzymania moczu. Zapewniają one odpowiednią ochronę przed wilgocią, jednocześnie pozostając niewidoczne pod ubraniem i gwarantując pełną dyskrecję.

 
Specjalistka do spraw treści internetowych o tematyce medycznej, szczególnie ukierunkowanej na problem nietrzymania moczu i chorób z nim powiązanych. Ekspertka w dziedzinie wyrobów chłonnych dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz merytoryczne wsparcie w zakresie konsultacji z pacjentem. Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z pasji copywriterka i miłośniczka dobrej literatury.

Komentarze

 • Napisał: Jan s On 2022-10-10
  Ocena:
  5.0

  Nie wiem dlaczego wkładek urologicznych nie można stosować do bokserek,ja stosuje te normal,wszystko jest ok.czy może są inne przyczyny .dziękuję

  Odpowiedź Joanna On 2022-10-18 Panie Janie, kwestia wygody użytkowania jest sprawą całkowicie indywidualną. Jeśli pacjent preferuje stosowanie wkładek z bokserkami, nie ma ku temu medycznych przeciwwskazań. Ważne jednak, aby bielizna nie była luźna, ponieważ wówczas wkładki mogą się przesuwać i nie stanowić skutecznego zabezpieczenia w przypadku nietrzymania moczu.

 • Napisał: Leszek On 2022-09-03
  Ocena:
  5.0

  Czy mogę się starać o zakup wkładek urologicznych na zniżkę NFZ

  Odpowiedź Joanna On 2022-09-05 Panie Leszku, zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym zasad refundacji wyrobów chłonnych: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac Mamy nadzieję, że znajdzie Pan w nim wszelkie potrzebne informacje. W razie jakichkolwiek wątpliwości może Pan skorzystać z doradztwa naszej infolinii pod numerem telefonu: 56 45 19 105.

 • Napisał: Michal On 2020-02-10
  Ocena:
  5.0

  Dzien dobry. Po tym artykule w koncu zdecyduje się na wkładki urologiczne. W koncu dojrzałem do tej decyzji. Dzięki Wam!

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go