Zadzwoń i dowiedz się, jak dbać o higienę podopiecznego z ciężkim nietrzymaniem moczu. Tel. 56 451 91 44

Pieluchomajtki dla dorosłych - jakie ceny? Gdzie kupić?

Przeczytano 14 299 razy
2 Komentarze
(5)
 

Pieluchomajtki dla dorosłych to jeden z najczęściej wybieranych wyrobów chłonnych. Zapewniają ochronę skóry przed wilgocią i, co za tym idzie, także podrażnieniami. Jednak przez wzgląd na dużą ilość produktów na rynku i różne ceny, wybór dla osoby chorej bądź jej opiekuna może być utrudniony. W tym tekście skupimy się zatem na różnicach cenowych pomiędzy wyrobami oraz miejscami, w których można je kupić. Wskażemy także inne rozwiązania poza pieluchomajtkami, które mogą być odpowiednie dla osób z nietrzymaniem moczu.

Pieluchomajtki na nietrzymanie moczu – kiedy warto po nie sięgnąć?

Pieluchomajtki stanowią częsty wybór osób z ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Są bardzo proste do założenia, dlatego poleca się je przy opiece nad seniorami i osobami z niepełnosprawnościami. Kształtem przypominają pieluszki dla dzieci, tak samo jak one posiadają przylepce, za pomocą których dopasowuje się wyrób do ciała. Przede wszystkim jednak to produkty o wysokiej chłonności, dostosowane nawet do najwyższego stopnia nietrzymania moczu.

Zapewniają poczucie suchości i podwyższony komfort użytkowania, zapobiegają przeciekaniu i powstawaniu odparzeń. Dlatego doskonale sprawdzą się u osób leżących, ale także częściowo mobilnych, potrzebujących pomocy przy zakładaniu wyrobów chłonnych. Mogą być używane także przez osoby aktywne, jednak z pewnością znajdą one inne produkty, które bardziej spełnią ich oczekiwania dotyczące dyskrecji.

Więcej o pieluchomajtkach można dowiedzieć się z filmu Prosto o pieluchomajtkach Super Seni:

Pieluchomajtki dla dorosłych – cena

Cena pieluchomajtek zależna jest od kilku kwestii: miejsca zakupu, ilości zakupionych sztuk, rozmiaru oraz chłonności. Na cenę wyrobów chłonnych wpływa także refundacja, jednak nie każdy może się o nią ubiegać. Pisaliśmy już o refundacji na wyroby chłonne – warto zajrzeć do tego artykułu, by przekonać się, czy staranie się o ulgę z Narodowego Funduszu Zdrowia jest uzasadnione. Koszt pieluchomajtek jest różny także w każdym sklepie czy aptece. Sklepy medyczne czy apteki Zwykle to sklepy internetowe mogą zaproponować najkorzystniejszą ofertę, także pod względem promocji czy pakietów łączonych. Ceny tego typu wyrobów chłonnych wahają się od około 1,40 zł do nawet ponad 3 zł za sztukę. Wiele zależy bowiem od chłonności pieluchomajtek – im większa ochrona przed wilgocią, tym większa cena. To samo dotyczy rozmiaru. Największe z nich są równocześnie najdroższymi, przez wzgląd na wykorzystanie większej ilości materiałów oraz substancji wiążących wilgoć. Dlatego tak istotne jest, by wybierać odpowiednie rozmiary oraz chłonności produktów na nietrzymanie moczu. Nie tylko polepszają one komfort użytkowania, ale także pozwalają na dokonanie realnych oszczędności. W skali miesiąca nawet różnica kilkunastu groszy na jednym wyrobie może mieć znaczenie.

Gdzie kupić pieluchomajtki?

Pieluchomajtki są wyrobem, który można otrzymać nawet w drogeriach czy supermarketach. Jednak nierzadko wybór może być tam ograniczony wyłącznie do jednej marki bądź tylko kilku typów wyrobów chłonnych. Apteki i sklepy medyczne są pod tym względem stanowczo dużo lepiej zaopatrzone. Tu jednak dochodzi kwestia ceny. W sklepach stacjonarnych ceny nierzadko są wyższe, niż w internetowych – głównie przez wzgląd na możliwość odbierania w nich produktów refundowanych. Do ceny zakupu warto doliczyć także cenę paliwa czy czasu poświęconego na udanie się do apteki. W przypadkach osób z mniejszych miejscowości konieczne może być udanie się do najbliższego miasta, gdyż nie każdy punkt będzie odpowiednio wyposażony. Zakupy wyrobów chłonnych w sklepach stacjonarnych to często nie tylko mniejsza wygoda, ale także mniejszy komfort. Nierzadko osoby borykające się z nietrzymaniem moczu wstydzą się swoich zakupów, dlatego w aptece czy sklepie medycznym czują się nieswojo. Odpowiednią alternatywą są zatem sklepy internetowe, w których zakupy można robić w najbardziej dogodnym momencie – zarówno w domu jak i poza nim – zapewniając sobie wygodny odbiór przesyłki w wyznaczonym miejscu. To zaleta także przez wzgląd na cenę. Promocje, zestawy łączone czy po prostu konkurencyjne ceny wyróżniają sklepy internetowe na tle aptek stacjonarnych.

Czy tylko pieluchomajtki? Jaki wyrób chłonny wybrać?

Chociaż pieluchomajtki dla dorosłych to wyrób wybierany najczęściej, nie zawsze jest on najlepszym dla osoby cierpiącej na nietrzymanie moczu. Wiele zależy bowiem od stopnia schorzenia a także stanu zdrowia danej osoby. Jak wspominaliśmy – pieluchomajtki idealnie sprawdzają się u seniorów, osób z niepełnosprawnościami, częściowo mobilnych bądź leżących, gdyż są wygodne i łatwe do założenia przez opiekuna. Jednak równie dużą chłonnością charakteryzują się także pieluchy anatomiczne, które – dzięki swojej budowie – mogą być znacznie lepszym wyborem w okresie wakacyjnym, gdy skóra potrzebuje większej swobody. Ich cena także jest przystępna, dlatego mogą stanowić idealny zastępnik dla pieluchomajtek. Majtki chłonne i wkładki urologiczne to z kolei wyroby chłonne dedykowane osobom, którym zależy nie tylko na ochronie przed wilgocią, ale także na dyskrecji i dużej wygodzie podczas codziennych aktywności. W sytuacji, w której nietrzymanie moczu występuje w stopniu kropelkowym, lekkim, średnim i ciężkim (w przypadku majtek chłonnych), to właśnie te wyroby mogą stanowić najlepszy wybór dla osób aktywnych bądź nawet częściowo mobilnych.


Pieluchomajtki dla dorosłych to solidna ochrona przed wilgocią, nieprzyjemnym intymnym zapachem i ryzykiem podrażnień. Dla wielu osób z ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu mogą być najskuteczniejszym i najbardziej ekonomicznym wyborem, pozwalającym na zapewnienie sobie wysokiego poczucia komfortu.

 
Specjalistka do spraw treści internetowych o tematyce medycznej, szczególnie ukierunkowanej na problem nietrzymania moczu i chorób z nim powiązanych. Ekspertka w dziedzinie wyrobów chłonnych dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz merytoryczne wsparcie w zakresie konsultacji z pacjentem. Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z pasji copywriterka i miłośniczka dobrej literatury.

Komentarze

 • Napisał: Józef DrzazgaHBrak mio w waszych On 2020-12-16
  Ocena:
  5.0

  brak mi w Waszych propozycjach wiadomości jak dobiera się rozmiar,czy to jest jednorazowo czy można utrzymywać dłuższy czas.Po ile szt.w opakowaniu od czego zależy taka rozpiętość cen.

  Odpowiedź Natalia Witkowska On 2020-12-30 Dziękuję za sugestię - temat zostanie jeszcze poruszony w naszym poradniku.
  Pokrótce odpowiadając na zadane pytania - rozmiar dobierany jest na podstawie obwodu w pasie i w biodrach. Zarówno jeden jak i drugi parametr musi mieścić się w zakresie centymetrowym danego rozmiaru. Jeżeli nie następują wahania wagi, nie ma potrzeby zmiany rozmiaru.
  Ceny są zależne zarówno od poziomu chłonności wyrobu chłonnego, jak i jego rozmiaru.
  Zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronie producenta - https://seni.pl/pl_PL/produkty-seni

 • Napisał: Kolezanka635 On 2020-02-10
  Ocena:
  5.0

  Po tym artykule właśnie założyłem konto na waszej stronie i kupuje pieluchomajtki.
  O to chodzi aby przyciągać klientów. : )

  Gratuluje - super treść.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go