Bella

Wkłady anatomiczne a pieluchy anatomiczne. Sposób zakładania. Jakie wybrać?

Przeczytano 2 896
1 Komentarz
(5)
 

Wkłady anatomiczne oraz pieluchy anatomiczne to wyrób medyczny dedykowany dla osób ze średnim, ciężkim oraz bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Jak założyć wkłady anatomiczne? Do czego służą majtki siatkowe? Czym kierować się podczas zakupu tych produktów? Podpowiadamy.

Wkłady anatomiczne czym się charakteryzują i do czego służą? Czym się różnią wkłady anatomiczne od pieluch anatomicznych?

Wkłady anatomiczne to wyrób medyczny przeznaczony dla osób z problemem nietrzymania moczu. Wskazaniem do ich noszenia jest zarówno nietrzymanie moczu u kobiet, jak i nietrzymanie moczu u mężczyzn, w tym także wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Wkłady anatomiczne zapewniają idealne dopasowanie do ciała oraz redukcję nieprzyjemnego zapachu, mocuje się je za pomocą majtek siatkowych. Nie należy ich stosować jako samodzielny produkt przy luźnym stolcu i przy inkontynencji moczowej. Tymczasem pieluchy anatomiczne to wyrób przeznaczony dla osób z problemem nietrzymania moczu, które potrzebują lepszej ochrony niż standardowa wkładka. Produkt może być stosowany przy inkontynencji kałowej, ponieważ zapewnia idealne dopasowanie do ciała oraz ochronę przed wyciekami i szybką dystrybucję wilgoci, przy jednoczesnym swobodnych oddychaniu skóry.

Do czego służą majtki siatkowe?

Majtki siatkowe służą do mocowania pieluch anatomicznych, wkładów chłonnych i większych rozmiarów wkładek urologicznych. Są one dedykowane przede wszystkim osobom, które są na stałe unieruchomione. Majtki wielorazowe można prać w temperaturze równej 60°C, natomiast majtki siatkowe jednorazowe należy po każdym użyciu wyrzucić.
Majtki siatkowe można stosować także w pierwszych dniach po porodzie, do podtrzymania pieluch anatomicznych lub wkładów anatomicznych. Majtki poporodowe siatkowe pomagają zachować czystość, suchość i świeżość. Wyrób medyczny dopasowuje się do kształtów ciała i zapewnia bardzo dobrą ochronę przed wyciekami.

Jak zakładać wkłady anatomiczne i majtki siatkowe?

Wkłady anatomiczne mocuje się za pomocą majtek siatkowych w odpowiednim rozmiarze. Wyrób medyczny zapewnia doskonałe dopasowanie do kształtu ciała oraz odpowiednie przyleganie, chroniąc przed wyciekiem.

Jak samodzielnie zakładać anatomiczne wkłady chłonne? W tym celu należy:

  1. opuścić majtki siatkowe do połowy ud;
  2. włożyć wkład chłonny miedzy nogi (warstwa chłonna powinna się znaleźć u góry, szersza część wkładu z tyłu, a wąska – z przodu);
  3. dopasować wkład do ciała – rozprostować jego przednia i tylną część;
  4. po upewnieniu się, że wkład anatomiczny leży dobrze w kroku, naciągniecie na niego majtek siatkowych.

Jak zakładać wkłady chłonne u osoby leżącej? W tym celu należy:

  1. stanąć z brzegu łóżka;
  2. zgiąć w kolanie jedną z nóg chorego;
  3. opuścić majtki siatkowe do połowy ud podopiecznego;
  4. obrócić chorego na bok;
  5. włożyć wkład chłonny między nogi chorego;
  6. rozłożyć wkład w tylnej części tak, aby dobrze przylegał do ciała;
  7. podciągnąć tylną część majtek siatkowych do góry;
  8. wyciągnąć przednią część wkładu chłonnego i dopasować ją do krocza;
  9. obrócić chorego na plecy;
  10. podciągnąć przednią część majtek siatkowych do góry.

Jeśli chodzi o zakładanie pieluch anatomicznych, najpierw należy aktywować produkt, czyli przygotować go do użycia. W tym celu trzeba:

  1. rozłożyć pieluchę anatomiczną;
  2. chwycić pieluchę anatomiczną za dwa końce i lekko pociągnąć;
  3. złożyć pieluchę wzdłuż na pół.

Dalsze postępowanie jest takie samo jak w przypadku wkładów anatomicznych.

Jakie produkty wybrać?

Wkłady anatomiczne, pieluchy anatomiczne oraz majtki siatkowe możesz znaleźć w internetowych sklepach medycznych, takich jak seni24.pl - dedykowany osobom ze schorzeniem nietrzymania moczu. Na asortyment sklepu składają się produkty, które idealnie dopasowują się do kształtów ciała, o dobrej chłonności, skutecznie zapobiegające powstawaniu odparzeń i podrażnień. Majtki siatkowe marki Seni wielokrotnego użytku można prać w temperaturze 60°C i wielokrotnie je suszyć. Tymczasem modele jednorazowe wyposażono w indykator wilgoci, który zmienia kolor, kiedy potrzebna jest wymiana zabezpieczenia.
Seni24.pl to także szeroka gama produktów służących do pielęgnacji skóry, przeznaczonych dla osób z nietrzymaniem moczu. Chusteczki nasączane, olejki pielęgnacyjne, ochronne kremy i balsamy pozwolą uporać się ze wstydliwym problemem dyskretnie i skutecznie.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.
 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). Czas wolny spędza najchętniej w górach lub przy dobrej książce/grze planszowej/grze video.

Komentarze

  • Napisał: Lilianna On 2023-11-26
    Rating:
    5.0

    Mąż ma Alzheimera i ma lekkie nietrzymanie moczu i kału . Kupowałam mu podkłady popołogowe ,ale są za krótkie. Proszę doradzić ,jaki produkt kupić.

    Replied by: Joanna On 2023-11-27 Pani Lilianno, powinni Państwo stosować produkty przeznaczone specjalnie na nietrzymanie moczu i kału. Polecam Państwa uwadze pieluchomajtki Super Seni, pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym (polecane osobom otyłym) Seni Optima lub pieluchy anatomiczne Seni San mocowane za pomocą majtek sitkowych. Znajdzie je Pani w naszym sklepie:
    https://www.seni24.pl/pieluchomajtki-majtki-chlonne-i-pieluchy-anatomiczne/_Rodzaj_inkontynencji-Ka%C5%82owa/Marka-Seni
    W razie jakichkolwiek kłopotów przy doborze odpowiedniego produktu zachęcamy do konsultacji z naszą infolinią pod numerem telefonu: 56 45 19 105.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
11 880 3

Odpowiednia ochrona przed wilgocią i odparzeniami przy problemie nietrzymania moczu (NTM) zależy od wielu elementów, w tym także używanego wyrobu chłonnego....

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
10 051 6

Życie z problemem nietrzymania moczu (NTM) może być uciążliwe z wielu przyczyn. Przede wszystkim z powodu dyskomfortu związanego z towarzyszącym uczuciem...

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
6 376 4

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która przeważnie towarzyszy innym schorzeniom – stwardnieniu rozsianemu, niepełnosprawności, chorobie Alzheimera...

czytaj więcej
Czym kierować się podczas wyboru wyrobu chłonnego?
Czym kierować się podczas wyboru wyrobu chłonnego?
6 647 8

Nietrzymanie moczu (NTM) jest problemem powszechnym, dotyczącym statystycznie co czwartej kobiety i co ósmego mężczyzny. Dotyka nie tylko seniorów i osoby...

czytaj więcej
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
17 514 1

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która częściej dotyka kobiet niż mężczyzn (statystycznie co czwartą kobietę i co ósmego mężczyznę). Przez wzgląd...

czytaj więcej
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
2 529 2

Wyrób chłonny powinien nie tylko chronić przed wilgocią, ale także zapewniać jak największy komfort użytkowania. Wiąże się to z odpowiednim dopasowaniem do...

czytaj więcej
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
14 130 3

Chociaż pieluchomajtki stanowią jeden z częstszych wyborów osób ze średnim i ciężkim (a także bardzo ciężkim) nietrzymaniem moczu, nie jest to jedyny typ...

czytaj więcej
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
16 228 6

Pieluchomajtki stanowią jeden z najczęściej wybieranych wyrobów chłonnych, zwłaszcza dla osób ze średnim, ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Nie...

czytaj więcej