Uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych – jakie są ceny? Jaki wybrać? Gdzie kupić?

34 Wyświetleń

Uchwyty oraz poręcze do łazienki to niezbędne wyposażenie w domu, w którym przebywa osoba starsza lub niepełnosprawna. Zamocowane we właściwych miejscach, uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych pozwolą utrzymać równowagę podczas korzystania z toalety, wanny czy też prysznica. Ile kosztuje takie rozwiązanie? Podpowiadamy.

Uchwyty dla niepełnosprawnych – charakterystyka i rodzaje

Uchwyty do łazienki dla osób niepełnosprawnych ułatwiają korzystanie z pomieszczenia osobom w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym. Antypoślizgowy uchwyt dla niepełnosprawnych ułatwia wchodzenie do wanny, umożliwia również bezstresowe korzystanie z prysznica oraz toalety, minimalizując ryzyko poślizgnięcia się oraz upadku.
Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych są łatwe w utrzymaniu czystości oraz bardzo proste w montażu. O ile wysokość montażu uchwytów dla niepełnosprawnych została określona odpowiednimi przepisami, o tyle potrzeby każdego z nas są nieco odmienne. Na szczęście wybór rozwiązań dostępnych na rynku jest na tyle szeroki, że szybko uda się znaleźć pośród nich idealne rozwiązanie.

W sklepach medycznych dostępne są:

  • uchwyt pod prysznic dla niepełnosprawnych;
  • uchwyt do WC dla niepełnosprawnych (uchwyt do toalety dla niepełnosprawnych);
  • uchwyt do wanny dla niepełnosprawnych.

Wymienione produkty są dostępne w różnych wariantach – bez problemu uda się znaleźć wśród nich zarówno uchylne uchwyty do ściany dla niepełnosprawnych, jak i łamane, łukowe, lub nieruchome uchwyty do łazienki dla osób niepełnosprawnych.

Poręcze dla niepełnosprawnych – charakterystyka i rodzaje

Poręcze do łazienki dla niepełnosprawnych zapewniają niezbędne podparcie podczas korzystania z tego pomieszczenia, są pomocne przy samodzielnym siadaniu, wstawaniu i przemieszczaniu się, a także zapobiegają upadkom i poślizgnięciom. Szczególnie ważne jest, aby poręcz dla niepełnosprawnych została zamontowana w pobliżu deski sedesowej oraz przy wannie lub prysznicu.
W sklepach medycznych dostępne są zarówno poręcze do łazienki proste, jak i łamane. Nie brakuje także modeli uchylnych, które rozkłada się w zależności od potrzeb, poręczy do łazienki dla niepełnosprawnych o falistej strukturze, które da się łatwiej chwycić ręką, a także poręczy kątowych, idealnych do niewielkich przestrzeni. Mnogość rozwiązań, wariantów oraz wersji kolorystycznych ułatwia dopasowanie wyposażenia do potrzeb każdej łazienki, z której korzysta osoba starsza lub niepełnosprawna.

Jaki uchwyt lub poręcz wybrać? Gdzie kupić? Na jaki wydatek należy się przygotować?

Kupując wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby poręcze i uchwyty do łazienki gwarantowały osobie starszej lub niepełnosprawnej wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto sięgać po modele stabilne, wytrzymujące obciążenie do 120-150 kg, wykonane z wytrzymałych materiałów takich jak np. stal nierdzewna. Istotnym kryterium jest również montaż – wiele produktów można zainstalować zarówno w poziomie, jak i w pionie, dostępne są także modele składane.
W internetowym sklepie medycznym seni24.pl jest dostępnych wiele różnych rodzajów poręczy oraz uchwytów dla niepełnosprawnych, zarówno naściennych, jak i w formie podpórki na wannę lub też deskę sedesową. Oferujemy produkty mocowane na przyssawki, wkręcane w ścianę za pomocą wytrzymałych śrub lub instalowane za pomocą drążka rozporowego.

Oto przykładowe ceny wyposażenia łazienki dla niepełnosprawnych:

  • uchwyt naścienny mocowany za pomocą przyssawek – mniej niż 39 złotych za 1 sztukę;
  • uchwyt do toalety uchylny, składany, montowany w ścianie za pomocą śrub – mniej niż 100 złotych za 1 sztukę;
  • uchwyt do wanny, wyposażony w antypoślizgowe rowki – około 100 złotych za 1 sztukę;
  • rama asekuracyjna do toalety, wyposażona w 4 podpory – mniej niż 150 złotych za 1 sztukę.

Dostarczane przez nas rozwiązania mogą wytrzymać obciążenie sięgające nawet 140 kg (w zależności od modelu), wyróżnia je ergonomiczny kształt oraz prosty montaż. Wszystkie uchwyty i poręcze do łazienki zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu są one solidne oraz wytrzymałe i mogą być eksploatowane przez długi czas.

Pytania i komentarze

Bądź pierwszym, który napisze recenzję!

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Aby wysłać zaakceptuj powyższą zgodę.

Uzupełnij wszystkie obowiązkowe pola.

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go