Bella

Ranking ciśnieniomierzy 2022/2023

Przeczytano 7 996
 

Ciśnieniomierz to jedno z urządzeń, które powinno znaleźć się w każdym domu, niezależnie od wieku. Ryzyko wystąpienia nadciśnienia dotyczy bowiem nie tylko seniorów, ale także ludzi młodych z nadwagą, prowadzących siedzący tryb życia, palących czy niedbających o odpowiednio zbilansowaną dietę. Dlatego aby regularnie kontrolować ciśnienie, warto zaopatrzyć się w ciśnieniomierz. Jednak jaki wybrać?

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Przy wyborze ciśnieniomierza jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, które dotyczy rodzaju urządzenia - czy powinno ono być naramienne czy nadgarstkowe. Naramienne ciśnieniomierze charakteryzują się większą dokładnością, gdyż miejsce pomiaru umożliwia lepsze wyczucie drgań spowodowanych przez przepływającą pod mankietem krew. Dzieje się tak, gdyż żyły w tym miejscu są znacznie grubsze. Z kolei w ciśnieniomierzach nadgarstkowych istnieje większy margines błędu, dlatego są one najczęściej polecane osobom młodym, niemającym jeszcze problemów z miażdżycą.

W tym zestawieniu skupimy się na ciśnieniomierzach naramiennych, gdyż charakteryzują się większą dokładnością pomiaru. W naszym zestawieniu weźmiemy pod uwagę kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu ciśnieniomierza: Pamięć urządzenia Dodatkowe funkcje Łatwość obsługi Rodzaj zasilania

Ciśnieniomierz naramienny Sanity Simple

Ciśnieniomierz Sanity Simple jest najtańszym urządzeniem w naszym zestawieniu. Doskonale sprawdzi się u osób, które nie mają jeszcze zdiagnozowanych problemów z ciśnieniem i chcą regularnie je monitorować, jednocześnie nie wydając zbyt wiele na ciśnieniomierz. Jednak będzie on odpowiedni także dla osób z nadciśnieniem, gdyż charakteryzuje się dokładnością pomiarów w granicach +/- 5%. Jest także dobrym rozwiązaniem dla seniorów - głównie dzięki prostej obsłudze oraz dużemu i wyraźnemu ekranowi. Ciśnieniomierz posiada także funkcję wykrywania arytmii oraz podstawową pamięć 60 pomiarów, co umożliwia łatwe monitorowanie swoich wyników. Standardowy mankiet umożliwia dokonywanie pomiarów u większości osób.

 • Pamięć urządzenia: 60 pomiarów
 • Dodatkowe funkcje: wykrywanie arytmii, automatyczne wyłączanie, wskaźnik zużycia baterii
 • Łatwość obsługi: za pomocą jednego przycisku
 • Sposób zasilania: zasilany jest elektrycznie lub na baterie

Zalety ciśnieniomierza:

+Cena Łatwa obsługa

+Funkcja wykrywania arytmii

+Niewielki rozmiar

+Czytelny wyświetlacz

+Wykonuje dokładne pomiary

Wady ciśnieniomierza:

-Brak dodatkowych funkcji jak kolorowa skala czy przekazywanie danych za pomocą Bluetooth

Cena: około 80 zł

Ciśnieniomierz naramienny Microlife BP A130 z PDA

Ciśnieniomierz Microlife BP A130 to model, który polecany jest przede wszystkim seniorom - zwłaszcza tym niedowidzącym - a także osobom niewidomym. Posiada bardzo przydatną funkcję dźwiękową, która informuje o wyniku pomiaru według wytycznych WHO. Komunikaty głosowe podawane są w sześciu różnych językach. To rzadka funkcjonalność w tego typu urządzeniach, co jest warte podkreślenia. Ciśnieniomierz jest także bardzo łatwy w użyciu - działa po wciśnięciu jednego przycisku. Dodatkowo, dzięki technologii PAD, jest w stanie wykryć nierównomierną pracę serca. Charakteryzuje się większą pamięcią od modelu Sanity Simple - mieści 100 ostatnich pomiarów wraz z datą i godziną. Uniwersalny mankiet doskonale sprawdzi się u większości osób, natomiast dzięki technologii Gentle możliwe jest napełnienie go w sposób, który nie powoduje nadmiernego ucisku ramienia.

 • Pamięć urządzenia: 100 pomiarów
 • Dodatkowe funkcje: komunikaty głosowe w 6 językach, wykrywanie arytmii, wskaźnik zużycia baterii
 • Łatwość obsługi: za pomocą jednego przycisku
 • Sposób zasilania: zasilany jest elektrycznie lub na baterie

Zalety ciśnieniomierza:

+Komunikaty głosowe dla osób niedowidzących

+Łatwa obsługa Funkcja wykrywania arytmii

+Bardzo wygodny w użyciu

+Jakość wykonania

+Możliwe zasilanie bateryjne lub elektryczne

Wady ciśnieniomierza:

-Stosunkowo niewielki wyświetlacz

Cena: około 200 zł

Ciśnieniomierz naramienny Medel iCare

Ciśnieniomierz Medel iCare to, w przeciwieństwie do poprzednich modeli, bardziej interaktywne urządzenie, które zapewnia użytkownikowi wiele dodatkowych funkcji. Jest jednak przy tym bardzo prosty w użyciu, dlatego nie powinien nastręczać żadnych problemów osobom starszym. Pomimo małych gabarytów posiada bardzo duży i czytelny wyświetlacz, który niewątpliwie będzie przydatny dla osób starszych. Dodatkowo widoczna jest na nim także kolorowa skala pomiarów, która wskazuje wynik w klasyfikacji według norm wyznaczonych przez lekarzy. Ten nowoczesny ciśnieniomierz umożliwia także łatwe przekazywanie danych do urządzeń typu smartfon czy tablet, a także zapisywanie ich w celu łatwiejszego przesłania do lekarza prowadzącego. To wygodne dla osób młodszych oraz seniorów, którzy obsługują smartfony - umożliwia zapisywanie pomiarów w jednym miejscu, z dokładnością co do dnia i godziny. iCare posiada także dwa obszary pamięci - może być używany zatem przez dwie osoby, które mają możliwość zapisania swoich pomiarów niezależnie od drugiej osoby. Pamięć przypadająca na każdą osobę to 60 wyników.

 • Pamięć urządzenia: 120 pomiarów (po 60 dla każdej z dwóch osób)
 • Dodatkowe funkcje: przekazywanie danych, kolorowa skala, wykrywanie arytmii, wskaźnik zużycia baterii, automatyczne wyłączanie
 • Łatwość obsługi: za pomocą jednego przycisku
 • Sposób zasilania: na baterie

Zalety ciśnieniomierza:

+Kolorowa skala, która ułatwia odczytywanie wyników

+Możliwość przekazywania danych

+Funkcja wykrywania arytmii

+Łatwy eksport danych do pdf

+Niewielkie wymiary

+Prosty w obsłudze

Wady ciśnieniomierza:

-Zasilany jedynie na baterie

-Cena wyższa niż w przypadku poprzednich ciśnieniomierzy

Cena: około 250 zł

Ciśnieniomierz naramienny Rossmax Korotkoff CF701

Ciśnieniomierze naramienne bazują na metodzie oscylometrycznej, która umożliwia dokonanie pomiaru za pomocą drgań spowodowanych przez krew przepływającą pod mankietem. Urządzenie Rossmax, prócz z metody oscylometrycznej korzysta także z metody Korotkowa, która wykorzystywana jest w ciśnieniomierzach tradycyjnych. To tak zwana metoda osłuchowa. Dlatego ciśnieniomierz CF701 charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiarów. Urządzenie posiada także funkcję wykrywania nieregularnej pracy serca. Umożliwia również wyciągnięcie średniej z trzech ostatnich pomiarów, dzięki czemu wyniki są jeszcze dokładniejsze. Podobnie jak poprzedni model, ciśnieniomierz Rossmax posiada dwa obszary pamięci, które umożliwiają zapamiętywanie pomiarów dwóch osób - 60 zapisów na osobę. Minusem jest jednak mniejszy mankiet o rozmiarze 24-36 cm (zwykle jest to wielkość 22-42 cm). To niewielka różnica, jednak u osób otyłych może okazać się wystarczająca, by utrudnić zakładanie mankietu na rękę.

 • Pamięć urządzenia: 120 pomiarów (60 na osobę)
 • Dodatkowe funkcje: wykrywanie arytmii, średnia z 3 pomiarów, mankiet wyposażony w system podwójnego czujnika
 • Łatwość obsługi: za pomocą jednego przycisku
 • Sposób zasilania: zasilany jest elektrycznie lub na baterie

Zalety ciśnieniomierza:

+Pomiar dokonywany na podstawie dwóch metod

+Łatwa obsługa

+Funkcja wykrywania arytmii

+Zestaw zawiera wygodne etui

+Czytelny ekran

+Wygodny mankiet

Wady ciśnieniomierza:

-Stosunkowo niewiele dodatkowych funkcji

-Zestaw nie zawiera kabla do kalibracji

Cena: około 170 zł

Ciśnieniomierz naramienny Braun ActivScan 9

Ciśnieniomierz Braun jest z całą pewnością najbardziej nowoczesnym urządzeniem w tym zestawieniu. Jest intuicyjny i precyzyjny - chociaż wygląda na skomplikowany, z pewnością niejeden senior będzie w stanie sobie z nim poradzić. Warto zdecydować się na niego chociażby ze względu na klamrowy mankiet, który jest bardzo prosty do założenia. Nie nastręcza on trudności przy zakładaniu, dzięki czemu idealnie sprawdzi się u osób starszych. Ciśnieniomierz posiada czytelny, kolorowy wyświetlacz, który wizualizuje dane pobierane podczas dokonywania pomiarów ciśnienia. Oczywiście urządzenie umożliwia także sparowanie smartphona i przesyłanie danych bezpośrednio na niego. Aplikacja umożliwi zarówno nam jak i lekarzowi łatwy dostęp do wyników, a także zaobserwowanie pewnych tendencji, które mogą nas niepokoić. Ciśnieniomierz Braun posiada dwa obszary pamięci dla dwóch użytkowników - każdy z nich ma możliwość zapisania 200 wyników z czasem i datą.

 • Pamięć urządzenia: 400 pomiarów (200 na osobę)
 • Dodatkowe funkcje: wykrywanie arytmii, system ułatwiający założenie mankietu, mankiet klamrowy, wygodna aplikacja
 • Łatwość obsługi: za pomocą jednego przycisku
 • Sposób zasilania: na baterie

Zalety ciśnieniomierza:

+Innowacyjny mankiet

+Ciekawa, dokładna aplikacja

+Duży zakres pamięci

+Łatwy w obsłudze

+Cicha praca

+Trwałość i jakość wykonania

Wady ciśnieniomierza:

-Cena

-Możliwość utworzenia tylko dwóch profili

Cena: około 530 zł

Oto nasze propozycje ciekawych ciśnieniomierzy z różnych półek cenowych. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w dokonaniu wyboru. Jeśli nie - zawsze pozostajemy do Waszej dyspozycji.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: CHDE Sp. z o.o. , Braun, Medel, Albert Polska Sp z o.o. Podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.
 
Specjalistka do spraw treści internetowych o tematyce medycznej, szczególnie ukierunkowanej na problem nietrzymania moczu i chorób z nim powiązanych. Ekspertka w dziedzinie wyrobów chłonnych dla kobiet, mężczyzn i dzieci oraz merytoryczne wsparcie w zakresie konsultacji z pacjentem. Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z pasji copywriterka i miłośniczka dobrej literatury.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Jak wybrać odpowiedni ciśnieniomierz?
Jak wybrać odpowiedni ciśnieniomierz?
5 695 3

Zaburzenia ciśnienia tętniczego to problem, który dotyka osób w różnym wieku – zarówno seniorów, jak i młodych. To choroba cywilizacyjna, która prowadzi do...

czytaj więcej
Podkład na łóżko - jednorazowy czy wielorazowy?
Podkład na łóżko - jednorazowy czy wielorazowy?
11 950 2

Podkład na łóżko to jeden z niezbędnych elementów opieki nad osobami z niepełnosprawnościami, starszymi bądź trwale lub czasowo unieruchomionymi, które...

czytaj więcej
Opatrunki na odleżyny - rodzaje i zastosowanie. Jak wybrać plastry na odleżyny?
Opatrunki na odleżyny - rodzaje i zastosowanie. Jak wybrać plastry na odleżyny?
31 872 19

Odleżyny to ogromny problem dotykający osób unieruchomionych, starszych i z niepełnosprawnościami. Ich leczenie jest jednak coraz łatwiejsze – głównie dzięki...

czytaj więcej
Materac przeciwodleżynowy - jak działa? Jaki materac wybrać?
Materac przeciwodleżynowy - jak działa? Jaki materac wybrać?
10 159 3

Materac przeciwodleżynowy jest jednym z najważniejszych elementów profilaktyki przeciwodleżynowej dla osób unieruchomionych czasowo lub stale. Jednak wybór...

czytaj więcej
Skala ADL i Barthel - ocena sprawności seniora
Skala ADL i Barthel - ocena sprawności seniora
19 073 1

Ocena sprawności fizycznej to jedna z pierwszych czynności, która powinna być wykonana przez opiekuna czy lekarza geriatrę. Umożliwia ona bowiem poznanie...

czytaj więcej
Maseczka ochronna - którą wybrać?
Maseczka ochronna - którą wybrać?
1 785

Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce, ale także wielu innych miejscach na świecie, wprowadzono wiele zaleceń mających na celu zmniejszenie ryzyka...

czytaj więcej
Ciśnienie — normy i poziomy. Skoki ciśnienia, arytmia i nadciśnienie. Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie? Jak je obniżyć?
Ciśnienie — normy i poziomy. Skoki ciśnienia, arytmia i nadciśnienie. Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie? Jak je obniżyć?
17 061 14

Ciśnienie zmienia się nieustannie w trakcie cyklu pracy serca. Na jego wartość mają wpływ czynniki takie jak aktywność fizyczna, pora dnia czy też odczuwany...

czytaj więcej
Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie? Jakie jest prawidłowe ciśnienie? Kiedy je mierzyć? Aparaty do mierzenia ciśnienia
Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie? Jakie jest prawidłowe ciśnienie? Kiedy je mierzyć? Aparaty do mierzenia ciśnienia
9 531 2

Pomiar ciśnienia tętniczego można przeprowadzić w bardzo łatwy sposób w warunkach domowych. W tym celu wykorzystuje się specjalny przyrząd – ciśnieniomierz....

czytaj więcej