
Osoby niepełnosprawne, z ograniczoną ruchomością, wymagają specjalnie przystosowanej przestrzeni mieszkalnej. W szczególności łazienka dla niepełnosprawnych może wymagać gruntownego remontu. Na szczęście w sfinansowaniu zakupów może pomóc PFRON.
Osoby niepełnosprawne, z ograniczoną ruchomością, wymagają specjalnie przystosowanej przestrzeni mieszkalnej. W szczególności łazienka dla niepełnosprawnych może wymagać gruntownego remontu. Na szczęście w sfinansowaniu zakupów może pomóc PFRON.
Opieka nad osobą obłożnie chorą, w szpitalu lub w domu, stanowi duże wyzwanie. Na szczęście istnieją wyroby medyczne, które ułatwiają to zadanie. Należą do nich między innymi baseny sanitarne oraz kaczki sanitarne dla mężczyzn i kobiet. Co to takiego? Jak działa? Kiedy warto skorzystać z kaczki sanitarnej lub basenu sanitarnego? Podpowiadamy.
Ciśnienie zmienia się nieustannie w trakcie cyklu pracy serca. Na jego wartość mają wpływ czynniki takie jak aktywność fizyczna, pora dnia czy też odczuwany niepokój lub stres. Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie? Co zrobić, by utrzymać jego prawidłową wartość? Podpowiadamy.
Niepełnosprawność to trwała lub okresowa niezdolność do wypełniania ról społecznych (w tym w szczególności do pracy), z powodu naruszenia sprawności organizmu (stałego lub długotrwałego). Jakie są stopnie niepełnosprawności? Kto o nich orzeka? Podpowiadamy.
Pomiar ciśnienia tętniczego można przeprowadzić w bardzo łatwy sposób w warunkach domowych. W tym celu wykorzystuje się specjalny przyrząd – ciśnieniomierz. Jak wykonać prawidłowe mierzenie ciśnienia? W jaki sposób odczytać uzyskany wynik? Podpowiadamy.
Badanie cukru we krwi jest ważne nie tylko w przypadku cukrzyków. Badanie cukru glukometrem powinny wykonywać także osoby, które znajdują się w grupie ryzyka – np. osoby mało aktywne fizycznie lub kobiety, które chorowały na cukrzycę ciążową. Jak przeprowadzić poprawnie pomiar? W jaki sposób odczytać wyniki? Podpowiadamy.
Stopa cukrzycowa występuje zarówno w cukrzycy typu 1, jak i typu 2. To przewlekłe powikłanie, jeśli jest nieleczone, może nawet poskutkować koniecznością amputacji stopy. Jak powstaje stopa cukrzycowa? W jaki sposób można jej przeciwdziałać? Podpowiadamy.
Usunięcie pęcherza moczowego stanowi czasami jedyną skuteczną metodę walki z rakiem. Ile kosztuje taka operacja? Jak wyglądają rokowania oraz życie po wycięciu pęcherza moczowego? Podpowiadamy.
Owrzodzenia żylne to przypadłość, która dotyka pacjentów chorujących na przewlekłą chorobę żył kończyn dolnych. Gdzie najczęściej występują owrzodzenia żylne? Jakie są tego przyczyny? Na czym polega profilaktyka i leczenie? Podpowiadamy.
Glukometr to urządzenie opracowane przede wszystkim z myślą o diabetykach, czyli osobach chorych na cukrzycę. Jak działa glukometr? Kiedy go używać? Gdzie kupić tego typu sprzęt medyczny i ile on kosztuje? Podpowiadamy.
Mięśnie dna miednicy (inaczej mięśnie Kegla) powinny być trenowane tak samo jak wszystkie inne rodzaje mięśni. Gdzie są zlokalizowane i jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Co zrobić w przypadku problemu w postaci zbyt napiętych mięśni dna miednicy? Odpowiadamy na te pytania.
Stomia stanowi ratunek dla pacjentów, u których układ pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo. Co to takiego? Jak wygląda życie osoby posiadającej stomię? Odpowiadamy na wszystkie pytania.